BBP’liler sivil müfettiş oldu

BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan ve beraberindeki il yönetimi, trafiğe kapatılan İzzet Baysal Caddesi üzerinde motorlu araçlarla tehlike yaratan sürücülerin önüne geçmek için basın toplantısı düzenledi. Alan, hem vatandaşlara hem de diğer siyasi partilere çağrıda bulunarak, sivil müfettişlik kampanyasını duyurarak kazaların önüne geçebileceklerini belirtti. Açıklama yapıldığı sırada bisiklet parkurunu kullanan bir motosiklet sürücüsünü de durduran Alan, “Bir daha bu yolu ve caddeyi kullanmayacaksınız. Hakkınızda yasal işlem yaptıracağız yoksa” diyerek ilk tepkisini gösterdi.

BBP’liler sivil müfettiş oldu
Haber: Kasım ŞAHİN

BBP Bolu İl Başkanlığı görevine gelmesiyle birlikte siyasi arenada boy göstermeye başlayan ve bazı etkinlikleriyle de Bolu halkının yanında olduğunu fark ettiren İl Başkanı Mahmut Alan, Bolu’nun renkli siyasileri arasında kendine yer buldu. İzzet Baysal Caddesi üzerinde sadece bisiklet ve elektrikli bisikletlerin alanı kullanacağını belirten Alan, “ Belediye Başkanımı Alaaddin Yılmaz’a Bolu’ya böyle bir cadde kazandırdığı için Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanlığı adına teşekkür ediyoruz. Görmüş olduğunuz üzere kendileri caddeye bisiklet yolunu da kazandırdı. Ayrıca onun için de teşekkür ediyoruz. Yalnız bu caddede Boluluların şikayetçi olduğu bizlere ulaşmaktadır. Bunun için basın toplantısı gerçekleştirdik. Caddede bildiğiniz üzere sürekli kazalar yaşanıyor. Çocuğu da çocuklar. Yalnız buradaki esnaf arkadaşların ya da diğer bölgelerden gelen arkadaşlarımız motosikletle geliyor. Caddeye motosiklet girişi çok fazla.  Burada halkımızın şunu bilmesini istiyoruz. Sivil müfettişlik diye bir şey var. Polis arkadaşlar denetimini yapıyorlar ama burada sürekli bekleyemezler. Bu noktada biz kampanya başlatıyoruz” dedi.

Büyük Birlik Partisi olarak bundan sonra bu caddede her gün motorlu taşıtları takip edeceğiz diyen BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan, açıklamasını şu sözleriyle tamamladı: “Caddeye girdiği zaman fotoğrafını çekeceğiz. 155’i arayarak plakayı söyleyeceğiz. Cezai işlem uygulanmasının da peşinde olacağız. Mutlaka cezai işlemin uygulanıp uygulanmadığı konusunda bilgi alacağız. Bu vatandaşların da bu konuda duyarlı olmasını istiyoruz. Bu kampanyaya diğer siyasi partilerinde yer almasını istiyoruz. Herkes katılsın. Buradaki esnaf arkadaşlarda motosikletli araçlarını satıp, elektrikli bisiklet alabilirler. Zor bir şey değil. Elektrikli bisikletler, motosikletlerden daha ucuz. Gördüğünüz üzere her yer insan. Geziyorlar. Bir yaralanma ya da ölüm olduktan sonra açıklama yapmak çok saçma. Biz bunu en başta söylemek istiyoruz. Belediyemiz ve emniyet de bu işlerle uğraşıyorlar ancak biz de onların yanında olduğumuzu belirtmek ve vatandaşlarımızı da sivil müfettişlik konusunda bilgilendirmek istedik. Herkesi bu kampanyaya herkesi davet ediyoruz” diye konuştu. Bu sırada bisiklete yolunu kullanan bir motosiklet sürücüsünü de durduran Alan, kendisini ikaz etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2014, 11:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
Özkan Mutlu
Özkan Mutlu - 6 yıl Önce

sivil müfettişlik ne ya. duyan varmı? birisi de çıkıp bana hakaret etti. özgürlüğümden alıkoydu diye şikayet ederse ne yapacaksın. sen devlet görevlisi değilsin ki. kanunu uygulatmak gibi bir görevin de yok. kimse üstüne vazife alıp da eşkiyalığa özenmesin.

SIRADAKİ HABER

banner128