Becikoğlu Hızır gibi yetişti

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin uzun zamandır ihtiyaç duyduğu ‘Tıbbi Malzeme Deposu’ İş adamı Yılmaz Becikoğlu tarafından yaptırılarak, hizmete açıldı.   Tıbbi...

Becikoğlu Hızır gibi yetişti

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin uzun zamandır ihtiyaç duyduğu ‘Tıbbi Malzeme Deposu’ İş adamı Yılmaz Becikoğlu tarafından yaptırılarak, hizmete açıldı.

 

Tıbbi Malzeme Deposunun açılış törenine İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Garnizon Komutan Vekili Albay Ümit Yücekan, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, İl Emniyet Müdürü Tahir Bayındır, Sağlık İl Müdür Dursun Koç, İl Özel İdare Genel Sekreteri Tahsin Akduman, AİBÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Koçoğlu, AİBÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, akademisyenler ve hastane çalışanları katıldı. Açılışta ilk konuşmayı yapan Başhekim Prof. Dr. Hayrettin Öztürk, Tıp Fakültesi Hastanesinin uzun zamandır tıbbi malzeme deposuna ihtiyaç duyduğunu belirterek, “Hastanemizin tıbbi malzeme deposu olarak fakültemizin altındaki bodrumu kullanıyorduk. Bu malzeme deposuna uzun zamandır ihtiyacımız vardı. İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Tahsin Akduman’a konuyu ilettiğimizde kendisi konuyla çok ilgilendi. İl Özel İdaremiz deponun zemini yaptı. Diğer tüm kısımlarını ise Sayın Yılmaz Becikoğlu tamamladı. 150 bin TL’ye mal olan ve fakülte hastanemize böyle güzel bir eser kazandıran Yılmaz Becikoğlu’na bir kere daha teşekkür ediyorum” dedi. AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da Yılmaz Becikoğlu’na teşekkür ederek, bu tür yardımların örnek teşkil ettiğini, hayırsever Bolu halkının desteklerini her zaman yanlarında hissettiklerini söyledi.

 

“Becikoğlu tam bir Bolu sevdalısı”

İş adamı Yılmaz Becikoğlu’na teşekkür plaketini veren İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Becikoğlu’nun yaptığı örnek davranışın kendisini çok mutlu ettiğini belirterek, “Yılmaz Becikoğlu, her zaman üniversitemizin yanında olmuştur. Tıbbi malzeme deposuyla ilgili kendisinden yardım istendiğinde ‘İzzet Baysal koskoca fakülteyi yaptırmış biz bir depo yaptırsak çok mu’ dediğini duydum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Yılmaz Bey, tam bir Bolu sevdalısıdır. Bunu bir kere daha gösterdi” şeklinde konuştu. Plaket takdiminin ardından, açılış kurdelesini Rektör Hayri Coşkun, Ahmet Baysal ve Yılmaz Becikoğlu birlikte kesti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128