Belediye araç filosu güçleniyor

Bolu Belediyesi araç filosuna 6 tane daha ‘0’ kilometre iş makinası kazandırdı. 1 Adet Finisher (Asfalt Serme Makinası), 2 Adet Silindir ve 3 Adet Kazıcı-Yükleyici olmak üzere 6 yeni iş makinası alınması sonucunda belediyenin filosunda bulunan araç sayısı 223’e yükseldi.

Belediye araç filosu güçleniyor
Bolu Belediyesi araç filosunu güçlendirmeye devam ediyor. Belediyenin son olarak araç filosuna 6 tane daha ‘0’ kilometre yeni iş makinası kazandırması sonucu araç sayısı 223’e yükseldi. 1 milyon 527 bin TL değerinde 1 Adet Finisher (Asfalt Serme Makinası), 2 Adet Silindir ve 3 Adet Kazıcı-Yükleyicinin Belediye Önünde gerçekleştirilen törenle tanıtımı yapıldı.

Tanıtım törenine Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AK Parti İl Başkanı Yüksel Coşkunyürek, İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Yüceer, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Adil Esen, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Aydın, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Taha Furkan Sönmezel, Bolu Belediyesi Meclis Üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, daire müdürleri, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Törende bir konuşma yapan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, araçların Bolu’ya hayırlı olmasını dileyerek, Bolu Belediyesi’nin önümüzdeki yıl çok farklı ve çok güçlü bir belediye olacağını belirtti ve konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Belediye Başkanı olduğumuzda 1 tane asfalt serme makinası vardı ve onunda frenleri tutmuyordu. Biz göreve başlar başlamaz hemen sıfır bir asfalt serme makinası aldık. Şu an tabi o makine 6 metre asfalt serebildiği için 10 metrelik bir yolda iki tur atmamız gerekiyor. Bu sebeple bugün tanıtımını yaptığımız makinayı aldık ve bu makinayla tek seferde 10 metre asfaltı serebilecek duruma geldik. Bu şu demek; artık asfalt atarken 2 sefer uğraşmamış olacağız. Ayrıca bir şey daha var; şu anda 3 tane asfalt serme makinamız olduğu için artık alt malzeme sererken de bunları kullanacağız ve daha az asfalt kullanmış olacağız. Ayrıca şantiyemizin kapasitesini de üç katına çıkarıyoruz. Allah çok özel bir dağ vermiş ve altı malzeme zenginliği açısından son derece iyi. Biz o malzemeyi işleyerek çok ciddi kazanımlar elde etmeyi düşünüyoruz. Belediyemizin takribi bütçesi 130 milyon TL. Biz geçen sene bu bütçenin yaklaşık %12’lik kısmını şantiyeden çıkardığımız malzemeleri satarak elde etmişiz. Bu sene malzemelerimizi yenilediğimiz için kuruluş aşamasındayız ve takriben 15 milyon TL gibi bir para kazanmışız. Gelecek sene ise bunu 25 milyona çıkartmayı düşünüyoruz. Artık böyle devasa bir sisteme doğru gidiyoruz ve bu sistemle ilgili gayret gösteren tüm teknik kadromuza ve çalışan personelimize ve başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum. Biraz geciktik ve geç kaldık ama inşallah gelecek sene sıfırdan bir çalışma temposuyla önümüze bakacağız diyoruz. Bu gecikmeden dolayı da sizlerden özür diliyoruz. Önümüzdeki yıl çok farklı ve çok güçlü bir Bolu Belediyesi göreceksiniz diyor ve burada bizlerle birlikte olduğunuz için hepinize çok teşekkür ediyorum” Başkan Yılmaz konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte asfalt serme makinasını inceleyerek fotoğraf çektirdi. HABER MERKEZİ

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 18:37
YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut ercan
mahmut ercan - 5 yıl Önce

sayın başkana bolu halkı adına sormak istiyorum bu memleketin bu zamana kadar asfalt dökme aracı yokmuydu varsa bolu ilinin yollarının bu hali nedir en ufak bir asfalt çalışması yapılmıyor yazık bu vatandaşa sonra dalga geçer gibi araç sergisi yapıyorsun bakalım bu araçlar ile kaç metre asfalt atılacak.

mustafa duran
mustafa duran - 5 yıl Önce

başkanım bu makinaları çalışırken görmek istiyoruz memleketin yolları tarla gibi reklamı bırak asfalt dökmeye başla senden şov değil iş,icraat bekliyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner128