Belediye başkanı olamayan kişiyi başbakan yaptılar

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke dün CHP Bolu İl örgütünü ziyaret etti. Ziyaretinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Böke, Başbakan Binali Yıldırım için; “belediye başkanı bile olamamakla düşük profilli olduğu tescillenen kişi ülkeye başbakan olarak atandı” dedi.

Belediye başkanı olamayan kişiyi başbakan yaptılar

HABER: FARUK ÇİDEM

CHP Genel Başkan yardımcısı Selin Sayek Böke dün bir grup partili ile Cumhuriyet Halk Partisi Bolu il örgütünü ziyaret etti. Bolu’nun ilçelerini de dolaşan Böke şehre hayran kaldığını söyledi. Ziyaretlerinde gördüğü en önemli şeyin ülkede ciddi bir ekonomik sorun olduğunu belirten Böke; “hangi kapıyı çalsanız ekonomik sorunlarından dert yanıyor. İnsanlar ya iş bulamıyor ya da buldukları işlerde açlık sınırında yaşıyor” şeklinde konuştu.

İLİŞKİLERİ ZEDELER

1915 olaylarına ilk kez 'soykırım' nitelemesi yapan yasa tasarısının, Alman parlamentosundan ezici bir çoğunlukla geçmesine ilişkin Böke; “bu yanlış bir karardır ve ülkeler arası ilişkilere zarar verir. Bu kararla ilgili partimiz ve partimizin yurt dışı temsilcilikleri gerekli görüşmeleri yapmaktadır” dedi.

SEÇİLMEDİ, ATANDI…

Basın toplantısında Başbakan Binali Yıldırım’a da yüklenen Selin Sayek Böke; “Şu an başbakan olarak atanan kişi İzmir’e belediye başkanı bile olamamıştır. İzmir’liler ‘bizden uzak dur” demişler ve ona yetki vermemişlerdir. Düşük profilli olduğunu İzmirli seçmenler çok daha önceden görebilmişlerdir.  Cumhurbaşkanı da İzmirli seçmenlerin düşük profilli olduğunu tescil ettikleri kişiyi başbakan olarak atamıştır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2016, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128