BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ’DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, darbe girişimi başarılı olsaydı Bolu’da ilk alınacak kişinin kendisi olduğunu söyledi.

BELEDİYE BAŞKANI YILMAZ’DAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

HABER: Aysun BEYKOZ

Belediye meydanında toplanan halka seslenen Yılmaz, Türk milletinin kendi seçtiği hükümeti ve kendi seçtiği Cumhurbaşkanını korumak için müthiş bir direnç gösterdiğini de belirterek, “Türkiye bütün meydanlarında bayram yapıyorsa, eğer tüm yurtta her yerde mutluk duyuluyorsa; o tanklara, uçaklara ve helikopterlere göğsünü siper eden vatanseverlerin; yani sizlerin sayesinde olmuştur” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) içerisindeki bir grup FETÖ/PDY üyesi askerin, 15 Temmuz gecesi başarısızlıkla sonuçlanan darbe girişimi sonrası Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, demokrasi nöbetinin 4’üncü gününde de geceyi Bolu halkı ile birlikte meydanlarda geçirdi.

“MİLLETİMİZ MÜTHİŞ BİR DİRENÇ GÖSTERDİ”

Yatsı namazının ardından demokrasi şehitleri için okunan Mevlid-i Şerif programı sonrası belediye hizmet TIR’ına çıkarak kalabalığa seslenen Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, flaş açıklamalarda bulundu. Konuşmasına ilk olarak demokrasi şehitlerine Allah’tan rahmet dileyerek başlayan Belediye Başkanı Yılmaz, “Milletimiz kendi seçtiği hükümeti, kendi seçtiği Cumhurbaşkanını korumak için müthiş bir direnç gösterdi. Neye karşı; silaha, gökyüzünden vatandaşlar da dâhil her şeyi tarayıp geçen helikopterler ve uçaklara karşı. Bunları da maalesef üzerinde Türkiye Cumhuriyeti arması taşıyan asker üniformalı hainler yaptı” dedi. Belediye başkanının bu sözleri üzerine halk, darbecileri yuhalayarak Başkan Yılmaz’a sevgi gösterilerinde bulundu.

“BAŞARILI OLSALARDI İLK BENİ ALACAKLARDI”

Belediye Başkanı Yılmaz, konuşmasının devamında darbe girişiminin başarılı olması durumunda Bolu’da ilk alınacak kişinin kendisi olduğunu söyledi. Darbe girişiminin ilk anından itibaren gerekli adımları atarak, olası askeri hareketliliklerin önüne geçen ve 4 gecedir de meydanlardan inmeyen Yılmaz’ın “Darbede ilk alınacak kişi seçtiğimiz belediye başkanı olarak ben isem, telaş içinde olamam. Vakur bir duruş sergileyemezsem sizlere yakışamam” sözleri de halktan büyük alkış aldı.

HALKA TEŞEKKÜR ETTİ

Halka da teşekkür eden Yılmaz, “Türkiye bütün meydanlarında bayram yapıyorsa, eğer tüm yurtta her yerde mutluk duyuluyorsa; o tanklara, uçaklara ve helikopterlere göğsünü siper eden vatanseverlerin; yani sizlerin sayesinde olmuştur.  ‘Peygamber ocağı’ denilen o ordudaki hainlere karşı hepiniz dimdik durdunuz. Eğer sizler olmasaydınız, bizlere güveniniz olmasaydı Cumhurbaşkanımız belki yaşamıyor olacaktı. Allah iyi niyetli, ülkesini seven insanlara destek oluyor. Aziz Türk milletine ve siz değerli Bolululara en kalbi duygularımla teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2016, 18:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
selman
selman - 4 yıl Önce

lütfen yayınlayın onun içinmi fetö yuvasının yolunu 5 yıldan beri kaçak şekilde göz yumdu onun içinmi fetö avukatıyla yurtdışına geziye gitti

karalokler.
karalokler. - 4 yıl Önce

helal olsun yav.yıllarca bu adamlarla her türlü işbirliğini yap.her türlü makam ve mevkiye getir.her türlü övgüyü yap.bu eli kanlı canileri protesto için her gün gösteri yap.yahu insan biraz utanır.bu milletten bi özür diler ve istifa eder.

Bir dost
Bir dost - 4 yıl Önce

seninde yataçak yerin yok.sen zaten elabaşısın. seni de yakında alırlar .çok çırpınma.e-5 bir kaç kamyonla kapatmakla olmuyor bu işler

SIRADAKİ HABER

banner128