“Belediye binasını da satsaydınız…”

Bolu belediye Meclisinin Şubat ayı toplantıları hızlı başladı. Toplantıda Belediyeye ait yerlerin satışa çıkarılması ile ilgili komisyon teklifi CHP’lilerin itirazlarına neden oldu.  Bolu Belediyesi Kültür...

“Belediye binasını da satsaydınız…”

Bolu belediye Meclisinin Şubat ayı toplantıları hızlı başladı. Toplantıda Belediyeye ait yerlerin satışa çıkarılması ile ilgili komisyon teklifi CHP’lilerin itirazlarına neden oldu.

 Bolu Belediyesi Kültür Park ve Kent Meydanı projesi için gerekli olan yaklaşık 50 milyon TL'yi karşılamak üzere Köroğlu Otel, Saray pastanesi, Bi-Tur Restoran, Mezbahane, Et parçalama tesisi ve eski terminal arazilerin satışı ile ilgili teklif, CHP'li üyelerin itirazlarına sebep oldu. Konu ile ilgili olarak konuşan CHP'li Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz: “126 bin kişiyi ilgilendiren böylesi bir karar bize neden daha önce söylenmedi? Neden bilgilendirilmedik? Bu teklifi hazırlayan her kimse çıksın bilgi versin. Bilgi verecek kimse de yok. Ne oldu da bu araziler satışa çıkarıldı merak ediyorum? Ortada bir değerlendirme de yok. 8 yıldır Belediye'ye bir şey katılmazken mevcut mülkler nasıl satışa çıkarılır?” dedi. CHP'li meclis üyesi Cahit Görüş ise söz isteyerek kararın yanlış olduğunu söyledi. Cahit Görüş Belediye binasının bulunduğu yerin mülkünün de satışa çıkarılmasını istedi. Konu görüşülmek üzere İmar komisyonu ile Plan ve Bütçe Komisyonu'na havale edildi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128