Belediye bu işi biliyor

Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışmasının sonuçları 26 Eylül’de açıklanacak. 203 proje’nin...

Belediye bu işi biliyor

Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışmasının sonuçları 26 Eylül’de açıklanacak. 203 proje’nin finale kaldığı yarışmada Bolu Belediyesi’nin 2 projesinin ödüle layık görüldüğü açıklandı.

 

Bolu Belediyesi’nin 2 ayrı kategoride katıldığı “Altın Karınca” Belediyecilik Ödülleri Yarışması’nda 2 projesinin ödüle layık görüldüğü açıklandı. Bolu Belediyesi Projeler ve Dış İlişkiler Birimi koordinatörlüğünde yürütülen proje yarışmasına 2 ayrı kategoride başvuru yapıldı. Prof. Dr. Mikdat Kadıoğlu ve Prof. Dr. Rafet Bozdoğan'ın Bilim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı, 12 akademisyen ve uygulayıcının da jüri üyesi olarak katıldığı Altın Karınca Yarışması’nın sonucunda ise, Bolu Belediyesi’nin Çevre ve Altyapı Projeleri Kategorisinde “Enerji Üretim Tesisi” projesi olan “Bolu Belediyesi Katı Atık Depolama (Çöp Biyo Gaz) Enerji Üretim Tesisi Projesi” ve Kurumsal Gelişim Projeler Kategorisine “Kent Konseyleri” projesi olan “ Bolu Belediyesi ve Kent Konseyleri Projecilik İşbirliği Ağı Projesi” ile başvurduğu projeler ödüle layık görüldü. Kamuoyunda Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması ödül töreninin sonuçları 26 Eylül’de İstanbul’da açıklanacak. Geleneksel olarak düzenlenen ve Türkiye’nin en ciddi yerel yönetimler ödülü olarak kabul edilen Marmara Belediyeler Birliği Örnek Belediyecilik Projeleri Yarışması ödül töreninin ismi bu yıldan itibaren “Altın Karınca” Belediyecilik Ödülleri olarak değiştirildi. Bu yıl beşincisi düzenlenen ve altı ayrı kategoride toplam 512 katılımla rekor kırılan Altın Karınca Yarışması kapsamında, ön elemeleri geçemeyen veya projesi olduğu halde gerçekleştirilemeyen projelerin elenmesiyle toplam 203 seçkin proje finale kaldı. Proje ödülleri ise, 26 Eylül 2012 Çarşamba günü İstanbul Martı Hotel'de gerçekleştirilecek ödül töreniyle sahiplerini bulacak. Saat 18.30’da başlayacak ve bir bölümü de Bloomberg HT'den canlı olarak yayınlanacak. AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın’da katılması beklenen ödül törenine Bolu Belediyesi’nin ödüllerini almak üzere Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’da katılacak. Programda ödül töreninin ardından Zihinsel ve Bedensel Engelliler Gösteri Grubu (İSÖM X) tarafından da mini bir konser verilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128