Belediye ‘gereğini’ yaptı ##hb_manset.gif

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz Aralık ayı meclis toplantısında, Eski mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un evini gündeme getirerek kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında hiç kimseye...

Belediye ‘gereğini’ yaptı ##hb_manset.gif

CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz Aralık ayı meclis toplantısında, Eski mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un evini gündeme getirerek kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında hiç kimseye ayrıcalık tanınmaması gerektiğini söylemişti. Beykoz’un uyarısının ardından harekete geçen Bolu belediyesi ekipleri Bahçelievler Mahallesi Karanfil Sokakta bulunan dubleks villanın önündeki duvarı yıkarak hizayı olması gerektiği yere çekti. Böylelikle belediye üzerine düşeni yaparken, dedikodularda kesilmiş oldu.

 

 

Bolu belediye meclisinin Aralık ayı birinci oturumuna eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un Bahçelievler semtindeki dubleks evi damgasını vurmuştu. CHP’liler Özsoy’un evinin kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında kapsam dışı tutulduğunu söyleyerek bu konuda dikkatli olunması gerektiğini söylemişlerdi. Konu hakkında bilgi veren Bolu belediyesi fen işleri müdürü Necmi Arman ise “O evle ilgili küçük bir problem var” demişti. Bolu belediye meclisinin Aralık ayı birinci oturumunda CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz Bahçelievler’de belediye tarafından başlatılan çalışmalara dikkat çekmişti. Oturumun dilek ve temenniler bölümünde konuşan Beykoz;”Geçtiğimiz günlerde Bolu’nun en tanınmış simalarından Sayın Yener Bandakçıoğlu abimizin evinin bahçesine bile girilerek kaldırım genişletme çalışmaları yapıldı. Yalnız karanfil sokakta eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un evinin olduğu yerde, yola yaklaşık 1 metre tecavüz söz konusudur. Bunun gözden kaçtığını ya da fark edilmediğini düşünüyorum.  Sayın Bandakçıoğlu ve diğer vatandaşlarımızın evinin bahçelerine kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında girilebiliyorsa eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un evinin olduğu bahçeye’de kaldırım genişletme çalışmaları kapsamında girilebilmelidir” dedi. Konu ile ilgili olarak konuşan başkan Yılmaz, Eski Bolu mimarlar odası başkanı Hüseyin Özsoy’un damadının imar komisyonunda olduğunu söyleyerek  Böyle bir sıkıntı var mı? Bilemiyorum varsa da bunun çözüme kavuşturulması gerekir” biçiminde konuşmuştu. Daha sonra Yılmaz Bolu belediyesi fen işleri müdürü Necmi Arman’a dönerek Özsoy’un karanfil sokaktaki evi ile ilgili olarak bir problemin olup olmadığını sormuştu. Arman ise “O evle ilgili küçük bir problem var” biçiminde konuşmuştu. Konu Milliyetçi Hareket Partisi Bolu İl başkanı Mustafa Ramazan tarafından da gündeme getirilmiş ve kamu vicdanının yara aldığı söylenmişti.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124