Belediye-İş’te yarış kızışıyor

Bolu belediye-İş sendikasında 13 Ekim’de yapılacak olan 8. Olağan genel kurul öncesinde başkanlık için adaylığını açıklayan ilk isim Ertuğrul Güler oldu.   Belediye-İş Sendikası Düzce Belediyesi...

Belediye-İş’te yarış kızışıyor

Bolu belediye-İş sendikasında 13 Ekim’de yapılacak olan 8. Olağan genel kurul öncesinde başkanlık için adaylığını açıklayan ilk isim Ertuğrul Güler oldu.

 

Belediye-İş Sendikası Düzce Belediyesi Baştemsilcisi Ertuğrul Güler, Bolu Şube Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Güler, düzenlediği basın toplantısında, Düzce delegasyonunun ortak kararı doğrultusunda Belediye İş Sendikası Bolu Şube başkanlığına aday olduğunu söyledi. Belediye İş Sendikası'nın Türkiye'nin örgütlülük ağı en yaygın ve en geniş tabana sahip işçi örgütü olduğunu ifade eden Güler, "Örgütsel anlayışta doğulu, batılı, güneyli, kuzeyli, Düzceli Bolulu Sakaryalı gibi ayrışmalar olmaz. Esmerdi, kumraldı, boyu uzundu, kısaydı gibi ayrımlar yapılmaz. Örgütsel anlayış, temsil ettiği kişinin sadece insan olduğuna bakar. Emekçi olduğuna bakar. Haksızlığa uğruyor mu uğramıyor mu ona bakar. Örgütsel anlayış haksızlığa uğrayanın yanında, haksızlığı yapanın karşısında durur. İşte örgüt budur. Biz arkadaşlarımızla böyle düşünüyoruz" dedi. Mevcut yönetimin yetersiz kaldığını ve Düzce delegasyonunun ortak kararı ile şube başkanlığına aday olduğunu açıklayan Güler, "Bölgemiz işçi sınıfının birlikteliği için, kazanılmış haklarımızı korumak ve daha ileriye taşımak için, emeğin ve emekçinin her zaman yanında olmak için, Düzce, Bolu ve Sakarya belediye işçilerinin sorunlarının çözümü için şube başkanlığına aday olduğumu açıklamakla onur duyuyorum. Adaylığım konusunda bana destek olan, herkese teşekkür ediyor, kamuoyunu saygıyla selamlıyorum" dedi.Bolu ilinde Bolu, Mudurnu, Karacasu, Seben, Gerede ve Pazarköy, belediyelerinde örgütlü olan Belediye-İş Sendikası'nın 730 delegesi bulunuyor. Düzce, Bolu ve Sakarya illerinde örgütlü olan Belediye iş Sendikası Bolu Şubesi'nin 8. Olağan genel kurulu 13 Ekim 2012 Cumartesi günü yapılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128