Belediye karla mücadelede sınıfta kaldı

Bolu Belediyesi tarafında karla mücadele konusunda tüm yetkilerle donatılan Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka sınıfta kaldı.

 Belediye karla mücadelede sınıfta kaldı

Haber: Semih BAYKAL

Günlerdir Bolu'da etkili olan kar yağışının ardından Bolu Belediyesi de karla mücadeleye başladı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Meclisi Ocak Ayı birinci birleşimi toplantısında karla mücadele konusunda Belediyenin tüm yetkilerinin Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İka'da olduğunu söyledi. Bunun üzerine yaptığımız araştırmalar ve gezdiğimiz sokak ve caddelerde gördük ki karla mücadele konusunda tam yetkili Başkan Yardımcısı İka sınıfta kaldı.

Yaptığımız araştırmalar sonrası, ana caddelerde yapılan yol temizle çalışmaları ne kadar iyi yapıldıysa, ara yollarda da bir o kadar kötü çalışma yapılmış, hatta bazı cadde ve sokaklara girilmemiştir. Özellikle birçok ara yolda hiç bir yol temizle çalışmasının yapılmadığı gibi, kaldırımlar karla kaplı olduğundan vatandaşların kısmen açılan yollarda tehlikeli şekilde yürüdükleri ortada olduğu görüldü. Bunun yanı sıra, araç sahibi vatandaşların araçlarını park yerlerinden çıkarmak için kendi çabalarıyla temizlediği gözlerden kaçmadı. Ana caddelerde ise yollar açılırken, yollara atılan karların yaya yollarını kapattığını, bu yüzden yayaların araçları hiçe sayarak yoldan yürüdüklerini gördük. Bu da gösteriyor ki, tam yetkili Belediye Başkan Yardımcısı İka’nın karla mücadele konusunda sınıfta kaldığı.


Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2015, 19:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
yücel suiçmez
yücel suiçmez - 6 yıl Önce

belediye nin karla mucadelesi mi var

hakan alpaslan
hakan alpaslan - 6 yıl Önce

yaklaşık 10 gündür devam eden kar yağışı sırasında bolu belediyesinin bulunmadığına şahit olduk ne sokakta yürünüyor ne de aracınızla hareket edebiliyorsunuz sanırım yakınlarda seçim yok herhalde bizim belediyemiz de yok

kemal yıldırim
kemal yıldırim - 6 yıl Önce

kalıcı konutlar yolu dun akşam buz pistiydi.suruculeri allah korudu.belediyenin tuz sericileri herhalde arizalı.

SIRADAKİ HABER

banner128