Belediye kredi çekmeye devam ediyor

Bolu Belediye Meclisi Ekim Ayı 1. Toplantısında alınan kararlara göre Bolu Belediyesi toplam 14 milyon 500 bin TL değerinde kredi başvurusu yapacak.

Belediye kredi çekmeye devam ediyor

Haber: Semih BAYKAL

Bolu Belediye Meclisi Ekim Ayı 1. Toplantısı, geçtiğimiz Perşembe günü Bolu Belediyesi Meclis Salonu’nda yapıldı. Birim müdürlüklerinden gelen 10 maddenin görüşüldüğü ve meclis üyelerine söz verildiği toplantıda Bolu Belediyesi’nin toplam 14 milyon 500 TL kredi başvuru yapılmasına karar verildi.

Birim müdürlüğünden gelen maddeye göre Belediye Kanunun 18. Maddesi (d) bendine istinaden Tabiatın Kalbi Köroğlu Diyarı Tic. A.ş.’NİN devam eden işleri ve planlanan yatırımları doğrultusunda 10 Milyon TL yurtiçi bankalardan borçlanabilmesi konusu oylamaya sunuldu. Maddenin yapılan oylaması Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyeleri’nin muhalif oylarına rağmen oy çokluğu ile kabul edildi.

Öte yanda diğer bir maddede Köroğlu Parkı’nda yapılmakta olan Köroğlu Müze ve Kaide binası üzerine yapılacak İller Bankası A.Ş.’den 4 milyon 500 TL kredi talebi için Alaaddin Yılmaz’a yetki verilmesi konusu oy birliği ile kabul edildi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2017, 11:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128