Belediye Meydanı “Demokrasi Meydanı” oldu

Bolu Belediye Meclisi Ağustos ayı meclis toplantısı 1. Bileşiminde alınan kararla Bolu Belediyesi’nin önünde bulunan alanın adı “DEMOKRASİ MEYDANI” oldu. Mecliste bulunan 3 partinin ortak teklifiyle sunulan öneri oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meydanı “Demokrasi Meydanı” oldu

HABER: FARUK ÇİDEM

15 Temmuz Darbe girişimi sonrasında Bolu Belediye Meclisi Ağustos ayı 1. Bileşimini önceki gün Bolu Belediye Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Şehitler için saygı duruşu ile başlayan toplantıda AKP, CHP ve MHP’nin ortak hazırladıkları öneri okundu.

FETÖ/PDY’nin askeri kalkışmasının bastırılmasının ardından Türkiye’nin pek çok ilinde bazı alan ve sokak isimlerinin değiştirilmesiyle birlikte Bolu’da da aynı öneri meclisteki partiler tarafından öneri olarak getirildi. Meclis üyelerinin oy birliği ile kabul ettiği öneri de şu ifadeler yer aldı; “15 Temmuz Kurtuluş ve İstiklal mücadelesi destanını yazan, tankların önüne koşarak şehit olan,7’den 70’e genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla, erkeğiyle polisiyle askeriyle, medyası ile bu mücadeleye katılan milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkan Aziz Türk Milleti’ne en kalbi duygularla teşekkür ediyor, saygıyla önünde eğiliyoruz. Minnettarız… Bolu Halkı da bu sınavda büyük bir duyarlılık göstererek demokrasi nöbetinde meydanlardaydı. İlk günden itibaren üzerine düşen sorumluluğu yerine getiren halkımız din, dil, ırk, parti ayrımı gözetmeksizin Belediye Meydanı’nda her gece sabaha kadar süren “demokrasi nöbeti” tutuyor. AK Parti, CHP ve MHP’li meclis üyeleri olarak 15 Temmuz gecesinden itibaren darbe girişimine karşı demokrasi, özgürlük ve hukukun üstünlüğünden yana açık ve net bir duruş sergileyen, demokrasi için canını ortaya koyan demokrasi şehitlerimize ve Aziz Türk Milleti’ne şükranlarımızın göstergesi olarak ve bu onurlu mücadelenin gelecek nesiller tarafından da bilinmesi amacıyla Belediye Önündeki alanının “Demokrasi Meydanı” Çıkınlar Mahallesinde yapılan parkın adının da “15 Temmuz Şehitler Parkı” olarak isimlendirilmesini teklif ediyoruz.” 

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128