Belediye personelinden kan bağışına destek

29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay haftası olması nedeniyle Belediye önüne de yapılan Kan bağışı kampanyasına Belediye personeli de destek verdi.

 Belediye personelinden kan bağışına destek

Belediye çalışanları Kızılay’ın kan alma aracına giderek kan bağışında bulundular. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz Kızılay’a kan bağışı ile destek veren Belediye personeline teşekkür etti.

Hastalıktan afete kadar sıkıntılı her anda Kızılay’ın insanların yanında olduğunu belirten Başkan Yılmaz; “Kızılay kan bağışı konusunda ciddi bir çalışma içinde. Bolu’da kapalı bir alan yoktu. Kızılay Başkanımız Hüseyin Beyin Belediye Başkanı olmadan önce talepleri doğrultusunda kapalı bir kan almaz merkezi oldu. Bundan sonraki dönemlerde Kızılay’ın alt yapısının daha güçlü olması için bizler elimizden geleni yapacağız.

Kızılay sadece Türkiye’de değil Dünya’ da sıkıntıya düşen insanların yanında oluyor. Bu çalışmalarından dolayı Kızılay yönetimini ve çalışanlarını kutluyorum. Kızılay’ın güçlü olması konusunda bütün halkımızın Kızılay’a destek vermesi  çok önemli.  Şu an kan veriyorsunuz, yarın o kan bir canın kurtulması için kullanılacaktır. Bu güzel hizmeti veren Kızılay’a bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu değerli hizmete katkı veren Belediye personelimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kızılay Bolu Şubesi Başkanı Hüseyin İka’da  yaptığı konuşmasında, “Bugün Belediye personelinden 60 bağışçımız dan kan alacağız. Kan bağışı Kızılay’ın en önemli işlevlerinden bir tanesi. Bağış yapılan kanlar mutlaka hayatlar kurtaracak ve zorda olan insanlarımıza yardım sağlayacak. Biz tüm belediye personelimize ve Kızılay çalışanlarına teşekkür ediyorum. Kızılay haftası büyük milletimize ve vatanımıza kutlu olsun” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2014, 17:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128