Belediye, REW İstanbul 2013’e katılıyor

Bolu Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği’nin özel daveti üzerine her yıl düzenlenen REW İstanbul 2013 (9. Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi) Uluslararası Fuarı’na katılıyor.

Belediye, REW İstanbul 2013’e katılıyor
 Bolu Belediyesi, Marmara Belediyeler Birliği’nin özel daveti üzerine İstanbul’da gerçekleştirilecek olan REW İstanbul 2013 (Uluslararası Fuarı’na katılıyor. Hayata geçirdiği çevreci projelerle hem ülke genelinde adından sıkça söz ettiren, hem de ulusal çapta birçok ödüle layık görülen Bolu Belediyesi, 13-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuarda Bolu’yu ve Bolu Belediyesi’ni tanıtma fırsatı bulacak. Uluslararası çapta düzenlenen REW İstanbul 2013 Fuarı’nda, uluslararası pek çok firma ile aynı platformda yer alarak Bolu için çok önemli bir kazanım sağlayabileceklerinin altını çizen ve konu ile ilgili basın mensuplarına bir açıklama yapan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz “Bolu Belediyesi olarak her yıl düzenlenen REW İstanbul 2013 (9. Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi) Uluslararası Fuarı’na Marmara Belediyeler Birliği tarafından davet edildik.Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en çevreci ikinci kenti ödülünü almıştık. Ayrıca Marmara Belediyeler Birliği tarafından 2 defa Altın Karınca ödülüne layık görüldük.Bu yılda Bolu Belediyesi’nin çöpten elektrik üretimi projesi Yaşanabilir ve Estetik Kentler Proje Yarışması’nda ödüle layık görülüp ödülü Başbakanımızın elinden aldık.Ardından Mayıs ayında Özel Kalem Dergisi’nin düzenlediği yarışmada Çevre Koruma dalında Yılın İl Belediye Başkanı seçildik.Yine Mayıs ayında bu kez “81 il 81 Proje” kapsamında Enerji Verimliliği Uygulamaları / Pasif Evler projesi ödülünü yine Başbakanımızın elinden aldık.” Diye konuştu.

 

“Çöpten elektrik üretim tesisinde bin dairenin elektriğini üretiyoruz”

 

Çevreci ve ödüllü bir belediye olarak fuara davet edildiğine vurgu yaparak konuşmasını sürdüren Başkan Alaaddin Yılmaz, “13-16 Haziran tarihlerinde yapılacak fuarda bize tahsis edilen stantta ‘Bolu Belediyesi Katı Atık Depolama (Çöp Biyo Gaz) Enerji Üretim Tesisi Projesi’ni tanıtma fırsatı bulacağız. Hayata geçirdiğimiz bu projeyle çöpten elektrik üretim tesissimizden elde edilen enerji ile şu anda bin dairenin elektrik ihtiyacını karşılayacak kadar üretim yapıyoruz. İlerleyen günlerde ise elektrik üretim kapasitesi 10 kat daha artırılacak. Bu sayede şehrimiz hava kirliliğine neden olan gazlardan da kurtulmuş olacak. Bolu Belediyesi olarak Bolu'yu yaşanılabilir en güzel kentlerden biri haline getirmek istiyoruz. İstenilen kapasiteye çıkıldığı zaman ciddi bir elektrik üretimimiz olacak. Bu sayede Türkiye'nin enerji üretimine katkı sağlamış olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2013, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124