Belediye satın alınca çöktüler

Bolu Belediyesi’nin Arasta Projesi kapsamında restorasyona devam ettiği Yukarı Çarşı’da bulunan 2 bina bilinmeyen bir sebepten ötürü yıkıldı. Yıkılan binaları Bolu Belediyesi’nin satın aldığı ortaya çıktı.

Belediye satın alınca çöktüler

Haber: C. Kutay Aykan

Bolu Belediyesi uzun yıllardır tartışmalara sebep olan Yukarı Çarşı’nın yenilenmesi adına başlattığı çalışmalar kapsamında Arasta Projesi hazırladı. Hazırlanan proje ile geçtiğimiz yıl yaz aylarından beri Yukarı Çarşı’da devam eden restorasyon çalışmaları devam ederken Tatlı Kardeşim Sokağı’nda bulunan 2 binanın çökmesi akıllarda soru işareti bıraktı. Metruk halde bulunan yapıları daha önce Bolu Belediyesi’nin satın aldığı ortaya çıktı.

KAR NEDENİYLE Mİ ÇÖKTÜ?

Öte yandan metruk yapıların yoğun kar yağışına bağlı olarak çöktüğü iddia edildi. Belediyenin satın almasından sonra yapıların çökmesinden dolayı iddialar şüphe uyandırdı. Çevredeki esnaflar ise sokakta bulunan birçok yapının atıl ve metruk bir halde olduğunu belirtirken belediyenin bu yerlerle ilgili herhangi bir çalışma içinde olup olmadıklarını bilmediklerini söylediler.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129