Belediye’den mini tünel

Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Su ve Kanalizasyon Birimi tarafından yeni yapılan katlı otoparkın yağmurlama ve kanalizasyon hattı ‘’mini tünel’’ açılarak çekildi....

Belediye’den mini tünel

Bolu Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Su ve Kanalizasyon Birimi tarafından yeni yapılan katlı otoparkın yağmurlama ve kanalizasyon hattı ‘’mini tünel’’ açılarak çekildi.

 

Geçtiğimiz hafta görkemli bir törenle temeli atılan Kültür Park ve Yeraltı Katlı Oto Park’ının atık  sularının tahliyesi amacıyla yönlendirilebilir yatay sondaj yöntemiyle katlı otoparktan başlayıp belediye arkasına kadar yaklaşık 130 metre uzunluğunda yağmurlama ve kanalizasyon hattı çekildi. Bir bölgeden girilerek açılan çukurdan mini tünel yöntemiyle maksimum 10 metre derinliğe, 400 metre uzunluğa kadar 1.500 mm çaplı boruların çekebildiği yöntemle, yapılan çalışmalar kısa sürede tamamlandı. Dört tarafı binalarla çevrili olan katlı otoparkın açık kazı yöntemiyle atık sularının tahliyesi imkânsız olduğundan dolayı bu yönteme başvuruldu. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da yağmurlama ve kanalizasyon hattı çalışmalarını yakından takip ederek uygulanan yöntemle ilgili bilgiler aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124