Belediye’den 9 Milyonluk dev anlaşma

Bolu Belediyesi, Mudurnu’nun Taşkesti Beldesi’nde yapımına devam edilen bölgenin önemli termal tesislerinden Burj Al Babas ile ilk etapta 9 milyon liralık 40 kilometrelik alt yapı anlaşması imzaladı. Bu anlaşma bununla sınırlı kalmayarak, önümüzdeki yıllarda yapılacak 30 milyon lira bütçeli üst yapı ve yol çalışmalarına da ön ayak olacak. Anlaşma çerçevesinde Büz yüklü 2 TIR, kurban kesilerek dualarla yola çıktı.

Belediye’den 9 Milyonluk dev anlaşma

Haber :SEMİH BAYKAL

Bolu Belediyesi ile Burj Al Babas arasında imzalanan 9 Milyonluk 40 kilometrelik alt yapı anlaşması ile ilgili ve anlaşma çerçevesinde gerçekleştirilen ilk sevkiyat ile ilgili Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediyesi, Aşağısoku Mahallesi’nde bulunan ve bölgedeki en büyük ve üretim kapasitesi en yüksek, en kaliteli büz üretim tesisinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Boluspor Başkanı ve Belediye Meclis Üyesi Necip Çarıkçı ile Belediye Meclis Üyeleri Kazım Konak, Haluk İnceler, Tahsin Akduman, Erdem Yılmaz’da şantiyeye gelerek, ilk sevkiyatın yapıldığı bu önemli ana tanık oldu.

“TÜRKİYE’DE EN KALİTELİ BÜZ ÜRETİM TESİSİNİ KURDUK”

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Büz yüklü TIR’ların hareketi öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak şunları söyledi; “Şuan çok eskiden beri Bolu Belediyesi’nin şantiye olarak kullandığı yerdeyiz. Geçtiğimiz dönemde kırma eleme sistemlerimiz, asfalt üretim tesislerimiz hepsi buradaydı. Şuan kırma eleme ve asfalt üretim tesislerini ocağa taşıdık. Burayı da bir üretim alanına dönüştürdük. İlk olarak 7 yıl önce parke taşı üretim tesisimizi kurmuştuk şuan 2’ncisini kurduk. Birde en önemlisi Bolu merkezde alt yapı sisteminin ana hat hattını oluşturacak şekilde D-100’ün kuzeyindeki yerleşim yerlerinin kanalizasyonunu ayrı hattan arıtma tesisine taşıma kararı vermiştik. Bu ciddi bir karardı. Bunun neticesinde de 17-25 milyon liralık bir ihale bedeli çıkacaktı. Arkadaşlarla yaptığımız toplantıda bu yatırımın ana kaleminin büz oluşturacağını göz önünde tutarak büzü kendimiz üretmeye karar verdik. Sağ olsunlar Fen İşlerimizdeki arkadaşlarımız büzü üretebileceklerini söylediler. Şuan ise Türkiye’de en kaliteli büz üretim tesisini kurmuş bulunmaktayız. Bu tesiste üretilen büzlerle de ana hatları döşemeye başladık” diye söyledi.

“PARKE TAŞI ÜRETİM TESİSİMİZ DE BÖLGEYE HİTAP EDECEK ŞEKİLDE KURULMUŞTUR”

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, bölgenin en önemli tesisine sahip olduklarını belirterek; “Şuan itibariyle Bolu Belediyesi’nin yaptığı tüm çalışmalar kendi ihtiyaçlarını gidermek için değil; bölgenin ihtiyacını gidermeye yöneliktir. Asfalt tesisimiz, kırma eleme tesisimiz, büz tesisimiz ve aynı zamanda parke taşı üretim tesisimiz de bölgeye hitap edecek şekilde kurulmuştur” diye konuştu.

“İLK ETAPTA YAPILAN YATIRIM 9 MİLYON LİRA BÜTÇELİDİR”

Başkan Yılmaz, Burj Al Babas ile yapılan anlaşma için ise şunları söyledi: “Bölgemizde sıcak suya dayalı termal tesis Taşkesti’deki tesis önemli bir tesistir. Çok ciddi anlamda gelişiyor ve onların altyapı çalışmalarını biz almış durumdayız. İlk etapta yapılan yatırım 9 milyon lira bütçelidir. Tabii ileride bu rakam daha da büyüyecektir. Bunun yanı sıra İl özel idaresi ile yaptığımız anlaşmalar neticesinde Bolu merkezde de yeni bir işe önümüzdeki günlerde başlayacağız. Artık ürettiğimizden ticari anlamda para kazanmaya başlıyoruz.”

“YENİ OLUŞTURDUĞUMUZ ŞİRKETİN SORUMLUSU NECMİ ARMAN’A VE EKİBİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Basın mensupları ile önemli istatistikler de paylaşan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, açıklamalarında son olarak, “İlk Belediye Başkanı olduğumda Bolu Belediyesi’nin bütçesi 16 milyon iken şuan yaptığımız anlaşman 9 milyon olduğunu söylersem gelinen noktayı daha iyi anlayabiliriz. Ben tabii bu çalışmada emeği geçen işçisinden memuruna, mühendisinden başkan yardımcısına, müdürüne kadar ve aynı zamanda yeni oluşturduğumuz şirketin sorumlusu Necmi Arman’a kadar hepsine teşekkür ediyorum.  İnşallah Bolu’muz önümüzdeki dönemde çok farklı noktalara gelecek” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2016, 15:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128