banner120

Belediye'den anlamlı, büyük proje

Bolu Belediye Meclisi 2.oturumunda görüşülen imar tadilat başvuruları değerlendirildi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz yakın zaman içerisinde girişimlerine başlandığı engelli kampusu hakkında bilgiler verdi.

Belediye'den anlamlı, büyük proje

Haber: Erdal TANRIVERDİ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz imar komisyonundan gelen maddeler görüşülürken, 58 bin dönümlük bir arazide gerçekleştirilecek olan engelli kampusu projesini meclis üyeleri ile paylaştı. Kampusun içinde her türlü ihtiyacın bulundurulacağını söyleyen Yılmaz "58 bin dönümlük arazide İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü'nün de girişimleri ile ortak bir engelli kampus projesi gerçekleştirilecek. Bu kampusun içinde engelli vatandaşlarımızın ihtiyacı olan her şey olacak. Bunun ile birlikte vatandaşlarımızın rahat edebileceği bir yaşam merkezi olacak ve idaresi bu iki müdürlüğe bırakılacak" ifadelerini kullandı.

Bu projenin anlatılmasının ardından söz alan CHP Bolu Belediyesi Meclis Grup Başkan Vekili Mustafa Aksoy mera alanına inşaat yapmanın doğru olmayacağına değinerek "Bahsedilen arazi bir mera alanı. Mera alanlarında bir inşaat gerçekleştirmenin ne kadar doğru olacağını bilmiyorum. Proje anlamlı ve güzel fakat mera alanı değerli bir alan. Ayrıca yasal olarak uygun mu sorun yaşatır mı o da belli değil" dedi.

Bu sözlere karşılık olarak Alaaddin Yılmaz "Biz her şeyi düşünüyoruz. Ayrıca Bolu için risk almaya değer. Biz Bolu'yu güzelleştirmek adına her türlü riski almaya hazırız. Bu koltuklara da bu yüzden oturduk" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124