Belediyeden çevre duyarlılığını hiçe sayanlara ceza

Bolu Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü Temizlik ve Denetim Şubesi ekipleri tarafından Yedigöller yolunda duyarsız bir vatandaş tarafından yol kenarına bırakılan moloz ve çöp yığını temizlendi....

Belediyeden çevre duyarlılığını hiçe sayanlara ceza

Bolu Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü Temizlik ve Denetim Şubesi ekipleri tarafından Yedigöller yolunda duyarsız bir vatandaş tarafından yol kenarına bırakılan moloz ve çöp yığını temizlendi. Daha sonra çöpü attığı tespit edilen vatandaşa ekipler tarafından cezai işlem uygulandı.

 

Yedigöller yolunda yol kenarına bir traktör kasası çöp atıldığı ihbarı üzerine harekete geçen Bolu Belediyesi Çevre Koruma Kontrol Müdürlüğü Temizlik ve Denetim Şubesi ekipleri, çöpün atıldığı bölgede incelemelerde bulundu. İhbar üzerine gerçekleştirilen araştırmalar ve çöpteki incelemeler sonucu, yol kenarına çöp atan vatandaş tespit edildi. Vatandaşa Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddesi gereği cezai işlem uygulandı. Çöpün bulunduğu alan daha sonra temizlik ekipleri tarafından temizlendi. Ayrıca büyük miktarda çöpü olan vatandaşların belediyeyi arayarak belediyeden destek isteyebileceklerini belirten yetkililer, vatandaşları da çevreye karşı daha duyarlı olma yolunda uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124