Belediyeden icra şoku!..

Bolu Belediyesi kamu alacaklarını tahsil etmek için vatandaşların hoşuna gitmeyecek bir uygulama başlattı. Mali Hizmetler Müdürlüğü su, atık su bedeli, vergi borcu olanların banka hesaplarına alacakları tahsil etmek için bloke koymaya başladı.

Belediyeden icra şoku!..

Özel Haber: Kasım ŞAHİN

Bu güne kadar Bolu Belediyesi su, temizlik ve çöp vergisi, emlak vergisi veya sair alacaklarından doğan alacaklarını icra yoluyla tahsile başladı. Belediyeye herhangi bir sebeple borcu olan ve bu güne kadar tahsil edilemeyen alacakların tahsili için Mali Hizmetler Müdürlüğü talimatıyla bankalara yazı gönderilmeye başlandı. Bankalara gönderilen yazılarda Bolu Belediyesine borcu bulunan vatandaşların hesaplarına bloke konularak, borçlar tahsil edilme yönüne gidildi. Bu durumdan birçok borçlu rahatsız olmaya başlarken, uygulamanın süreceği ve borcu olan Bolulu vatandaşların bankalarda bulunan hesaplarının hepsine bloke konulmaya da devam edeceği öğrenildi. Mali İşler Müdürlüğü yetkilileri, olayın doğru olduğunu ve borçlu olan vatandaşların yeni uygulamayla banka hesaplarına bloke konulmaya devam edileceğini açıkladı. 

Diğer bir yandan belediyeye borcu olan bazı vatandaşların kendilerine herhangi bir ihbarname gelmeden hesaplarına bloke konulmasının doğru bir davranış olmadığını belirterek, “Belediyemizden borçların tahsili için icra başlatılmadan önce vatandaşı darda bırakmayacak çözümler bekliyoruz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 18:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih ÖZDEMİR
Salih ÖZDEMİR - 3 yıl Önce

benim çalıştığım banka bunu uygulasın kapatırım o hesabı bi daha da adımımı atmam.sıkıysa resmi kurum ve bazı büyük işletmelerede uygulasın .gücü vatandaşa yetiyor.bi zaman bir açiklamasinda ben sizin hizmetkarinizim dediydi. tam tersi çikti .buna alet olan bankalardan kapatın hesaplarınızı

SIRADAKİ HABER

banner128