Belediye’den Personel Alımı

Bolu Belediye Başkanlığı kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 60 almışadaylar başvuru yapabilecek.

  Belediye’den Personel Alımı

Haber: Aysun BEYKOZ

Bolu Belediye Başkanlığı kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Kadrosunda bulunan personel açığını kapatmak adına iki farklı pozisyonda kamu personeli alımı yapılacak. Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan kamu personeli alım ilanında yer alan detaylara göre kurum Halkla İlişkiler Personelive Aşçı alımı yapılacak. İlana göre Halkla İlişkiler Görevlisi alım ilanına en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek ve KPSS şartı bulunuyor. Aşçı pozisyonu için ise ilköğretim mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

İşkur üzerinden Bolu Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alım ilanına başvuru yapacak adaylarınbelediye tarafından belirlenen başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. Bu başvuru koşulları şöyle;Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, ilanda belirtilen eğitim koşullarını sağlamak, Halkla İlişkiler Görevlisi için KPSS'den en az60 almış olmak. kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkekadaylar için askerlik görevini yapmış olmak, yapmış sayılmak ya da tecilli durumda bulunmak, güvenlik soruşturması ve arşivaraştırması sonucu olumlu olması gerekiyor.

İşgücü taleplerine şartları uyan ve müracaatları kabul edilenlerin tamamı noter huzurunda kura çekimi için işverene gönderilecek. Kuraya tabi taleplerde ise durumu talep şartlarına uygun olan önceliklilerin tamamı kura çekilmek üzere, isim ve adresleri ile durumlarına ilişkin açıklayıcı bilgilerle birlikte, ayrı bir liste halinde kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecek.

Başvuracak aşçı adaylarının, yiyecek içecek hizmetleri ustalık belgesi, yiyecek içecek hizmetleri usta öğretici belgesi, işletmelerde hijyen belgesi ve sıcak mutfak aşçılığı sertifikalarına sahip olmaları gerekiyor. Halkla İlişkiler görevlisinin ise en az 6 ay halkla ilişkiler alanında deneyim sahibi olma şartı aranmaktadır.

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl Müdürlüğü’nden, hizmet merkezlerinden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabileceği bildirildi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Ağustos 2018, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner133

banner129