Belediye’den yepyeni bir uygulama: BOLÖS

Bolu Belediyesi, çalışan personeline yönelik yepyeni bir ödül sistemi hayata geçiriyor. Memur, işçi, geçici işçi ve hizmet alımı çalışanlar dahil olmak üzere belediyede görevli bütün personellerin içerisinde yer alacağı sistemin adı ise: Bolu Belediyesi Önerim Var Sistemi (BOLÖS) Sistem çerçevesinde, Bolu Belediyesi tarafından yürütülen faaliyetlerin daha verimli hale gelmesi adına, çalışanlar tarafından proje önerileri verilecek ve bu öneriler değerlendirme kurulunun incelemesinden geçerek en iyi 10 öneri seçilecek. Önerisi ilk ona giren personeller ise, eşli yurt dışı ve yurt içi tatili, 1.500, 1.250 ve 1.000 TL tutarlarında para ödülleri, takdir belgesi ve çeşitli ödüllerle ödüllendirilecek.

Belediye’den yepyeni bir uygulama: BOLÖS
Bolu Belediyesi, belediye faaliyetlerinin daha verimli hale gelmesi adına kendi personeline yönelik yepyeni bir uygulama hayata geçiriyor. Ödül sistemine dayalı bu yeni uygulamanın adı ise; Bolu Belediyesi Önerim Var Sistemi (BOLÖS). Sistemin işleyişi ve daha birçok konuda çalışanları bilgilendirmek amacıyla Bolu Belediyesi Teftiş Kurulu Müdürü Muhittin Özçelik ve Bolu Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Hayri Mısırlıoğlu tarafından bir toplantı düzenlendi. Bolu Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen toplantıda BOLÖS sisteminin tüm detayları çalışanlara anlatıldı. Bu sistem; kurum içi işleyiş, personel ve vatandaş memnuniyeti, kurum imajı ve tanıtımı, kaynakların kullanımı vb. konularda daha etkin ve verimli olabilmek amacı ile Bolu Belediyesi çalışanlarının önerilerini sundukları bir sistemdir.
 
ÖNERİLER, BELEDİYE SİTESİNDEN VEYA ÖNCEDEN HAZIRLANMIŞ FORMALARIN YER ALDIĞI SABİT KUTULARDAN VERİLEBİLECEK

Bolu Belediyesi’nde görevli memur, işçi, geçici işçi, hizmet alımı personellerinin tamamının dahil edildiği sistemde çalışanlar önerilerini www.bolu.bel.tr web adresinde Bolu Belediyesi Önerim Var Sistemi’ne TC kimlik numaralarıyla giriş yaparak önerilerini sistem üzerinden göndereceklerdir. Bir kişi istediği kadar farklı öneride bulunabilir. Birden fazla öneri için farklı başvurular yapılacaktır.  Öneri olarak yazılanlar şikâyet niteliğinde ise, öneri sahibi kişiden bu şikâyeti ortadan kaldıracak öneriyi de yazması istenecektir. Yalnızca şikâyet içerikli formlar değerlendirme dışı tutulacaktır. Önerim Var Sistemi üzerinden gelen her öneri, otomatik olarak öneri numarası alır ve elektronik ortamda kaydedilir. Ayrıca bilgisayar kullanmayan veya yazılı ortamda görüş ve önerilerini sunmayı tercih eden Belediye çalışanları için, kurumun farklı hizmet binalarına öneri kutuları konulacak ve bu çalışanların önceden tasarlanmış formlara, isim belirtmeden sadece TC kimlik numaralarını yazmaları ve beklenen formatta önerilerini belirtmeleri istenecektir. Kutularda biriken öneriler, her ay sonunda Öneri Değerlendirme Kurulu sekretaryası tarafından toplanarak Önerim Var Sistemine girilecektir.

ÖDÜLLENDİRME

BOLÖS sistemi içerisinde personeller tarafından verilen öneriler, ilk olarak sistem içerisinde oluşturulmuş bir ‘Öneri Değerlendirme Kurulu’ tarafından değerlendirilerek ilk 10 öneri belirlenecek ve daha sonra bu 10 öneri bir üst kurul olan ‘Nihai Değerlendirme Kurulu’na iletilecek. Nihai Değerlendirme Kurulu da kriterleri dikkate alarak değerlendirmesi yapacak ve ilk 10 öneri arasındaki kesin sıralama belirlenmiş olacak. Değerlendirme sırasında hangi önerinin kimden geldiği asla bilinmeyecek. Ödüllendirme kuralları, mevzuatın sunduğu imkânlar çerçevesinde Belediye Başkanı tarafından belirlenecek.  Ödüller teşekkür, takdir belgesi, yurt içi ve yurt dışı tatilleri ve para ödülü olacaktır. Belediye Başkanı gerek gördüğü takdirde, ödülleri yine mevzuatın tanıdığı imkânlar çerçevesinde değiştirebilir. HABER MERKEZİ 


 
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2016, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124