BELEDİYELER DEĞİL AK PARTİYE OY VERENLER CEZALANDIRILIYOR

Ak Parti Hükümetinin belediyelere İş-Kur aracılığıyla sağladığı destekle belediyelere rahat nefes aldırıyordu. İş-Kur tarafından verilen destekler, yaşadığımız küçük ölçekteki ilçe ve beldelere de ekonomik olarak da katkı sağlıyordu. Bu güne kadar ayrım yapılmadan sağlanan bu destek, şimdi muhalif belediyeler ayrılarak yapılması manidardır. Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Gökçesu, Mengen, Mudurnu ve Kıbrıscık’tan da % 50 üzerinde oy desteği alarak vekil oldu. Siyasi olarak yapmış olduğu ayrım ile belediye başkanlarını değil kendisine oy verenleri cezalandırmaktadır. Belediye başkanlarına saygısı olmayabilir ama kendisine oy verenlere saygısı olması gerekmektedir. Yapılan bu yanlıştan bir an evvel dönmesini bekliyoruz. Bazı belediyeleri ve yaşayan vatandaşları ötekileştirmek kendisine yakışmadığı gibi, vatandaşlarımıza da büyük bir haksızlıktır. Burada en büyük görev, Ak Parti Genel Başkanının temsilcisi olarak görev yapan İl Başkanı Nurettin Doğanay’a düşmektedir. Başkan Sayın Doğanay’ın bu yanlıştan dönülmesi için gereğini yapacağını düşünüyoruz. Kendi belediyelerine istihdam yapılmamasından dolayı Ak partiye oy verenlerinde zarar gördüğünü belirten Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl ve Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, Bolu Olay Gazetesine çarpıcı açıklamalarda bulundular.

BELEDİYELER DEĞİL AK PARTİYE OY VERENLER CEZALANDIRILIYOR
ÖZEL HABER: KASIM ŞAHİN

BULUT; “MENGEN’DE VERMİŞ OLDUĞUNUZ SÖZÜ HALKA’DA ANLATACAĞIM”

Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, konu hakkında şunları söyledi; Ak Parti Bolu Milletvekili Ali ERCOŞKUN tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada,  belediye hizmetlerine destek amacıyla İşkur’dan 250’ye yakın personelin istihdam edileceğini açıklamış, bu haber yerel yönetimlerce memnuniyetle karşılanmıştır.  Ayrıca bundan bir hafta önce de ilçemizde katıldığı bir açılış töreninde halkımıza hitaben yaptığı konuşmada, iktidar muhalefet partisi ayrımı yapmadıklarını, herkese eşit mesafede olduklarını belirterek yeter ki hizmet verilsin şeklinde açıklamalarda bulunmuştur.

Ancak bugün İşkur’dan 270 personelin Bolu’da sadece AK Partili Belediyelere dağıtıldığını, CHP’li hiçbir Belediyeye verilmediğini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız. Yıllardır parti ayrımı yapılmaksızın devam eden ve İşkur işbirliği ile Toplum Yararına Program kapsamında gerçekleştirilen bu projenin, bu yıl bizden olmayana hizmet yok anlayışıyla CHP’li belediyelere kontenjan ayrılmamış olmasına anlam verilememiştir.

Sn. Ali ERCOŞKUN;  Bir önceki İşkur Projesinde Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Belediyemiz’de Çalışanlarımızın büyük bir bölümü bayandı ve bunlar çevre temizliklerinin yanında yaşlı, hasta ve kimsesizlerin evinde de destek hizmetinde bulunuyorlardı. Sn. Ali ERCOŞKUN Bizlere vermediğiniz personel tahsisi ile artık bu hizmetler yapılamayacaktır ve bizzat elliye yakın eve hizmet verilen ve bu hizmeti bizden ısrarla isteyen tüm anneleri tek tek ziyaret edip sizleri şikayet edeceğim. Bu konuya sizlerin yaklaşımınız ve tarafsızlık ilkesiyle, Mengen’de vermiş olduğunuz sözü halka’da anlatacağım. Bu kararınızı bir kez daha gözden geçirmenizi diliyorum.

İNEGÖL; “MUDURNU’YU MU CEZALANDIRIYORLAR?”

Mudurnu Belediye Başkanı Mehmet İnegöl’de yaptığı açıklamada, Mudurnu’yu mu cezalandırıyorlar? Diyerek açıklamasını şöyle sürdürdü; İŞKUR  il müdürlüğü ile yerel yönetimlere işçi desteği verilmesi bilhassa yaz aylarında büyük rahatlık yaratmakta idi 2016 yılı dağıtımında ayrımcılık yapılarak ana muhalefet belediyelerine işçi verilmemesini üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım  % 48.48 oy oranı ile göreve başlayan görev esnasında hiçbir ayrım yapmadan hizmet heyecanı ile görev yapmaktayız hemşerilerimin mutlu gününde acılı gününde ilk defa biz siyasi ayrım yapmadan ulaşmamıza rağmen işçi dağıtımında böyle bir uygulamanın yapılmasını demek ki halkımızla paylaşmamı< gerektiğini yenice öğrendik

Ben emekli devlet memuruyum maaşım cebime girmeden kesilen vergiler bir şekilde halka geri dönüştürülüp hükümetimiz tarafından hizmet verilmekte, bizim paramız kesilmesine rağmen dönüşümü bize olmadığı zaman hak hukuk aklımıza geliyor rabbim de kul hakkıyla karşıma gelmeyin diyor takdiri bu konuları yönlendirenlere bırakıyorum

Vatandaşlarımızı ötekileştirerek hangi huzuru sükûneti barışı sağlayacaksınız bu güne kadar yaklaşık 7.5 senedir seçimler haricinde siyaset yapmadım, halkımızın verdiği görev sonuna kadarda yine de siyasi ayrım yapmadan eşit bir şekilde her vatandaşımın yanında olurum takdiri ilçe vatandaşlarım takdirlerine bırakıyorum.

Adalet ve Kalkınma Partisi Sayın Vekillerimiz 7,5 sene Belediyemize hiç uğramadılar son yerel seçimlerde de 2 ay Mudurnu da çalışma yaptılar halkın yarısının oyları ile gelen Belediye Başkanını mı yoksa MUDURNU’yu mu cezalandırıyorlar? İlce Başkanlığı da bu konuya sessiz kalıyor. Trafik kazalarından ve terör belasından uzak Birlik beraberlik huzur mutluluk sağlıklı günler diliyorum.

AKLİ MELEKELERİYLE KONUYU DEĞERLENDİRSİNLER

Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan’da açıklamasında;  AKP anlayışı ve samimiyeti; işkur işçilerinin Bolu Belediyelerine dağıtılması uygulaması ile bir kere daha kendini göstermiştir. CHP’li Belediyelere işçi verilmemesi; ötekileştirmenin, ayrımcılığın ve ben böyle yaparım, güç benim anlayışlarını ve de hukuktan ne anladıklarını ortaya koymaktadır. CHP’li Belediyelerin çalışmalarını geri bıraktırma ve başarılarını engellemeye yönelik bir tavır olarak anlamak gerekiyor. Eşitlik, özgürlük, demokrasi, adalet hak getire. Başka söze gerek var mı? Umarım Bolu ve ilçelerinde yaşayan tüm halkımız vicdani duyguları ve akli melekleri ile konuyu değerlendirirler. Dedi.

Ak Parti Hükümetinin belediyelere İş-Kur aracılığıyla sağladığı destekle belediyelere rahat nefes aldırıyordu. İş-Kur tarafından verilen destekler, yaşadığımız küçük ölçekteki ilçe ve beldelere de ekonomik olarak da katkı sağlıyordu. Bu güne kadar ayrım yapılmadan sağlanan bu destek, şimdi muhalif belediyeler ayrılarak yapılması manidardır. Ak Parti Milletvekili Ali Ercoşkun, Gökçesu, Mengen, Mudurnu ve Kıbrıscık’tan da % 50 üzerinde oy desteği alarak vekil oldu. Siyasi olarak yapmış olduğu ayrım ile belediye başkanlarını değil kendisine oy verenleri cezalandırmaktadır. Belediye başkanlarına saygısı olmayabilir ama kendisine oy verenlere saygısı olması gerekmektedir. Yapılan bu yanlıştan bir an evvel dönmesini bekliyoruz. Bazı belediyeleri ve yaşayan vatandaşları ötekileştirmek kendisine yakışmadığı gibi, vatandaşlarımıza da büyük bir haksızlıktır. Burada en büyük görev, Ak Parti Genel Başkanının temsilcisi olarak görev yapan İl Başkanı Nurettin Doğanay’a düşmektedir. Başkan Sayın Doğanay’ın bu yanlıştan dönülmesi için gereğini yapacağını düşünüyoruz.

 

 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2016, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128