Belediyelere 250 kişilik istihdam dopingi

Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu’ya sunduğu ve onay imzası almayı başardığı proje ile başta Bolu Belediyesi olmak üzere diğer ilçe belediyelerine toplam 250 kişilik istihdam kazandırdıklarını açıkladı. Ercoşkun, mali giderleri bakanlıktan karşılanacak projenin personel giderleri noktasında belediyelerin yükünü hafifletmesi yanı sıra Bolu’ya ayda ortalama 300 bin TL kazandıracağını bildirdi.

Belediyelere 250 kişilik istihdam dopingi
Haber: Semih BAYKAL

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun, yaz döneminde projelerini hayata geçirmeye hazırlanan belediyeler için Başkent’te imza attığı büyük bir çalışmanın ayrıntılarını ilk kez açıkladı.

Ercoşkun, yerel yönetimlerin kalkınmasını sağlamak ve personel giderleri noktasında belediyelerin yükünü hafifletmek amacıyla geçtiğimiz günlerde Başkent’te Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu ile bir araya geldiğini söyledi. Görüşmede, Bolu ekonomisine katkı sağlayacak bir projeyi Bakan Soylu’ya sunduğunu ifade eden Ercoşkun, Bakan Soylu’nun imzasıyla onaylanan proje sayesinde başta Bolu Belediyesi olmak üzere diğer ilçe belediyelerine 250 kişilik istihdam kaynağı sağlandığını bildirdi.

Ercoşkun, İŞKUR aracılığıyla gerçekleşecek istihdamların daha önce birçok kamu kurum ve kuruluşlarının yararlanmasını sağladığı Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) üzerinden gerçekleşeceğini ifade etti.

İSTİHDAMLA BOLU KAZANACAK, BELEDİYELERİN MALİYET YÜKÜ AZALACAK

Ercoşkun, Bolu’ya kazandırılan 250 kişilik dev istihdam paketinin ayrıntılarına ilişkin açıklamalarında, şunları söyledi: “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun katkılarıyla Bolu’muza 250 kişilik yeni bir istihdam kaynağı kazandırdık. Proje ortaya koyan, başta Bolu Belediyesi olmak üzere, diğer tüm ilçe ve belde belediyelerinin yararlanabileceği bir istihdam paketine ilimiz sahip oldu.

Belediyelerimiz yaz döneminde hayata geçirecekleri projeler için hazırlıklarını sürdürürken, Bolu’daki belediyelerimize katkı sağlamak istedik ve böyle bir girişime yöneldik. Bakanımızın onayının ardından önümüzdeki günlerde gerçekleşecek istihdamla Bolu ekonomisine ciddi manada bir kaynak aktarımı da sağlanmış olacak. Öyle ki, proje sayesinde Bolu ayda yaklaşık 300 bin TL kazanacak. Bu miktardaki bir kaynağın Bolu ekonomisine önemli bir girdi sağlayacağını öngörüyor, yerel kalkınmaya katkıda bulunacağımıza ve personel giderleri noktasında belediyelerimizin yükünü de önemli bir miktarda hafifletmiş olacağımızı düşünüyorum.”

BAŞVURULAR SADECE İŞKUR’A YAPILACAK

Ercoşkun, açıklamalarının devamında, belediyelere toplamda yapılacak 250 kişilik istihdamın İŞKUR aracılığıyla gerçekleşeceği için iş başvurusunda bulunmak isteyenlerin başvurularını İŞKUR’a yapmaları gerektiğini söyledi. Kontenjan sayısına denk bir başvurunun olması durumunda tüm başvuru yapanların işe alınacağını ifade eden Ercoşkun, başvuruların belirli kontenjanı aşması durumunda işbaşı yapacakların eşitlik ilkesi gereği kurma çekimi ile belirleneceğini bildirdi.

“MEMLEKETİMİZE OLAN SEVDAMIZI LAFLA DEĞİL, ÇOK ÇALIŞARAK ORTAYA KOYUYORUZ”

Ercoşkun, açıklamalarının sonunda, "İktidarımız süresince işsizliğe karşı başlattığımız mücadele çalışmalarımız ortada. Mücadelemiz işsizlik ortadan kalkıncaya dek sürecek. Memleketimize olan sevgimizi kuru laflarla değil, çalışarak, emek vererek, mücadele sergileyerek ortaya koyuyoruz. Gerçekleştirdiğimiz çalışmalar neticesinde Bolu'da geçtiğimiz dönemlerde binlerce vatandaşımızın istihdamını sağladık. Allah’ın izni ile kazandırdığımız yeni istihdamın Bolu'ya ve hizmetten yararlanacak vatandaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2016, 16:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128