Belediyeye yük mü? Zarar mı?

Bolu Belediyesi büyük bir yükten kurtulurken büyük bir yükün altına giriyor. Bolu Belediyesi mülkiyeti olan ve kiralama usulüyle ikinci şahıslara kiralanan 237 dükkan üzerindeki SEDAŞ aboneliklerini iptal ederek yeni aboneliklerin kiracalar üzerine yapılmasını ve artık elektrik paralarını belediyenin değil kiracıların ödeyeceğini resmen açıkladı. Diğer yandan bu güne kadar hazineden ödenen sokak lambalarının bedeli ise bundan böyle Belediye tarafından ödeneceği öğrenildi.

 Belediyeye yük mü? Zarar mı?

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bolu Belediyesi geçtiğimiz hafta aldığı bir kararla büyük bir yükten kurtulmaya çalışırken diğer yandan ise büyük bir yükün altına girmek üzere. Belediye mülkiyeti olan ve bazı Sivil Toplum Kuruluşları, vatandaşlara ve Boluspor’a kiralanan 237 adet olan mülkiyetlerin elektrik abonelikleri bundan böyle Belediye üzerinde değil kiracıların üzerine yapılacağı öğrenildi. Bolu Belediyesi başta Boluspor ve BEHDER olmak üzere en kısa sürede elektrik aboneliklerinin üzerlerine almasını, aksi taktirde SEDAŞ tarafından abonelik olmadığı gerekçesiyle elektriklerin kesileceği bildirildi.

Bolu Belediyesi yeni uygulamayla birlikte mülkiyeti belediyenin olan ve elektrik borçlarını bünyesinden ödemek zorunda kalan Bolu Belediyesi bundan böyle kiracıların üzerine elektrik aboneliklerini yaptırarak büyük yükten kurtulurken yeni bir büyük yükün altına giriyor. Bu güne kadar belediye sınırları içersinde bulunan sokak lambalarının elektrik paraları hazineden ödenirken bu bedeller 2016 yılından sonra Bolu Belediyesi tarafından ödenecek. Bolu Belediyesi tasarruf yapmak amcacıyla sokak lambalarında nasıl bir tasarruf yapacağı ise merak konusu oldu. Bunun yanı sıra BEHDER gibi derneklerin yıllardır belediye tarafından ödenen elektrik faturalarının, geçmişe yönelik ödenen paraların tahsil edilip edilmeyeceği de merak edilen konulardan biri. Öyle ki, işletme olarak çalışan, kazandığı paraları kendi hesaplarında biriktiren BEHDER’in bu parayı ödemesiyle, belediyenin kasasına ciddi oranda para gireceği konuşulmakta.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2014, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER