“Ben Kayseriliyim” lafı Özçimen’i güldürdü

Bolu Valisi İbrahim Özçimen 11. Türkçe Olimpiyatları için değişik ülkelerden ilimize gelen çocuklarla bir araya geldi. Çocuklarla tanışması sırasında yaşanan ilginç bir olay ise gülüşmelere neden oldu. Yanına gelen öğrencilere sırasıyla ülkelerini soran Vali Özçimen, bir öğrencinin “Ben Kayseriliyim” demesi üzerine tebessüm etti.

“Ben Kayseriliyim” lafı  Özçimen’i güldürdü
 Vali İbrahim Özçimen, bu yıl 11’incisi düzenlenecek Türkçe Olimpiyatları’nın Bolu ayağı için gelen öğrencilerle bir araya geldi. Bolu Dağı’ndaki bir alışveriş merkezinde öğrencilerle bir araya gelen Vali Özçimen, çocuklarla sohbet etti ve her çocuğa birer hediye takdim etti.

Boludağı Et Mangal’da sabah kahvaltısında çocuklarla buluşan Vali Özçimen, onlara çeşitli hediyeler takdim etti ve her öğrenciyle sohbet edip geldiği ülkeyi sordu. Moğolistan, Portekiz, Güney Afrika, Norveç, Mısır, Tanzanya, Kenya, Kazakistan, Moldova, Romanya, Azerbeycan gibi değişik 30 ülkeden gelen öğrencilere sorular soran Vali Özçimen, öğrencileri Bolu’da misafir etmekten dolayı mutlu olduğunu kaydetti. Öğrencilerle tanışması sırasında yapılan bir espri ise salondakileri güldürdü. Her öğrenciye hediyesini takdim ederken geldikleri ülkeyi de soran Vali Özçimen’e bir öğrencinin “Ben Kayseriliyim” demesi salondakileri güldürdü. Programa Bolu Valisi İbrahim Özçimen, eşi Nezahat Özçimen’in yanı sıra Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Hayri Coşkun, BOSİAD Başkanı İsmail Hakkı Özmen ile Türkçe Olimpiyatları’nın Bolu organizasyon sorumlusu Ali Topaloğlu katıldı.

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2013, 21:22
YORUM EKLE
YORUMLAR
alim kaya
alim kaya - 7 yıl Önce

dun gece bolumuzda tarihi bir gece yasamamiza vesile olan, emegi gecen ve programa katilan(isteyipte katilamayan), herkesten allah razi olsun. dunyanin 140 ulkesinde ulkesini dogru ve guzel tanitimini yapan ve gonul koprulerinin kurulmasini saglayanlara basarilar diliyorum. selamlar.

SIRADAKİ HABER