“Beni de ‘sana hapiste bakarız’ diyerek kandırmışlardı”

Bolu’da TEM Otoyolunda yapılan uygulamada Diyarbakır’dan İstanbul’a uyuşturucu madde taşırken yakalanan M.G. (18) ile H.K.’nin (21) tutuklu yargılandığı davanın bugünkü duruşmasında, H.K.’nin tahliyesine karar verildi. H.K., kendisinden küçük olan M.G.’ye dönerek “beni de yıllar önce senin gibi kullanmışlardı. Burada doğruları anlat” dedi.

“Beni de ‘sana hapiste bakarız’ diyerek kandırmışlardı”

HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da Şubat ayında TEM otoyolunda yapılan uygulamada Diyarbakır’dan İstanbul istikametine giden bir otobüste arama yapıldı. Otobüsün bagaj kısmında yapılan aramada bir bavul içinde uyuşturucu madde taşındığı görüldü. Bavulun sahibi olduğu tespit edilen M.G. otobüsten indirilerek gözaltına alındı. Olay yerinde M.G.’ye aynı otobüste olan H.K.’yi tanıyıp tanımadığı ve uyuşturucu maddelerle ilgili bir bağlantısının olup olmadığı sorulması üzerine M.G. “evet” cevabını verince yaklaşık 20 dakika sonra otobüs tekrar durdurularak H.K. de gözaltına alındı. İki şahıs da tutuklanarak Bolu T Tipi Cezaevine gönderildi.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde “uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapmak veya sağlamak” suçlamasıyla tutuklu yargılanan M.G. ve H.K.’nin ilk duruşması bugün gerçekleştirildi.

Mahkemede, kendisinin M.G.’yi tanımadığını ve iftiraya uğradığını belirten H.K., “beni de M.G. gibi yıllar önce kullandılar. Sen uyuşturucuları taşı, eğer başına bir şey gelirse biz içeride sana bakarız diyorlardı. M.G.’ye de bunları söylemişlerdir. Kimseye inanmasın, çünkü hapse girdikten sonra kimse bakmaz. O yüzden burada bildiği bütün gerçekleri anlatmasını istiyorum. Ben akrabalarımla İstanbul’da yapılan 3. Köprüde çalışmak için otobüsle İstanbul’a gidiyordum. M.G. otobüse ne zaman ve nereden bindi onu bile görmedim. Boşu boşuna 9,5 aydır cezaevinde yatıyorum” dedi.

H.K’nin ardından söz alan M.G. ise, “Siverek otogarına ismi E.S. olduğunu bildiğim kişi tarafından bavul içinde uyuşturucu madde getirildi. Ben de bavulla birlikte İstanbul’a gitmek için otobüse bindim. Bolu’ya yakın bir yerde polis ekipleri yaptıkları uygulamada benim bavulumdaki uyuşturucu maddeyi buldular. Sanırım H.K.’den de şüphelenmiş olacaklar ki onu tanıyıp tanımadığımı sordular. Baskı altında olduğum için tanıyorum, uyuşturucularla bağlantısı var dedim. Sonra H.K’yi de gözaltına aldılar. Aslında H.K.’nin uyuşturucu ile hiçbir bağlantısı yok” şeklinde konuştu.

Sanıkların ifadelerinin ardından kısa bir ara veren mahkeme heyeti, tutuklu bulunan H.K.’nin tutukluk süresi ve mevcut deliller göz önünde bulundurarak tahliyesine, M.G.’nin ise tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128