Benzin İstasyonu soyguncuları hakim karşısına çıktı

Mudurnu da faaaliyet gösteren Termo adlı benzin istasyonunu geçtiğimiz Ekim ayında soyan ve istasyonda çalışan pompancı'yı da ölümle tehdit edip, darp ederek gasp eden M.A, A.A, Ö.S ve B.D. 4 zanlı 5 ayrı suçtan Bolu Adliyesi Ağır Ceza Mahkemesinde Hakim karşına çıktı.

Benzin İstasyonu soyguncuları hakim karşısına çıktı

Haber: Semih BAYKAL

Olay 23 Ekim 2015 Mudurnu girişinde faaliyet gösteren Termo adlı benzin istasyonunda meydana gelmişti. Sabaha karşı başlarına kadın çorabı geçirip markete giren M.A, A.A, Ö.S ve B.D. adlı 4 zanlı içerisinde 13 bin TL bulanan çelik kasayı, istasyonda çalışan pompacıyı ölümle tehdit edip  cebinde bulunan 3 bin 500 TL’yi ve yine istasyonun marketindeki 7 bin TL değerindeki sigaraları çalmışlardı. İşte bu 4 zanlı 'Adet gereği açıkta bırakılmış eşya hakkında hırsız', 'Bina içinde muhafaza altına alınmış olan eşya hakkında hırsızlık', 'Birden fazla kişi tarafından birlikte yağma', 'Kişinin kendisini tanınmayacak bir hale koyma suretiyle yağma' ve 'Mala zarar verme' suçlarından Bolu Adliye Ağır Ceza Mahkemesinde Hakim karşısına çıktı.

“BORÇLARIMIZDAN DOLAYI BU SOYGUNU YAPTI”

Bolu Adliye Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada ilk olarak ifade veren M.A., olayı planlamadıklarını her şeyin bir anlık karar olduğunu ve o benzin istasyonunu soyma kararını arkadaşı B.D'nin karar verdiğini söyledi. M.A ifadesinde şunları söyledi; “ Olay tarihinde köy'den odun götürmek için araba kiralamıştım. Arabayı kiraladıktan sonra B.D beni aradı ve telefon alacağını söyledi. Bunun üzerine B.D'yi de yanıma aldım. Daha sonra Ö.S.'de bize katıldı. Ö.S'yi de yanımıza aldıktan sonra kardeşim A.A'nın da bizimle gelmesi için aradım. A.A uzun süredir denetimlik serbestlikten dolayı akşam 10'dan sabah 8'e kadar evden çıkamıyordu ve bu yüzden canını sıkılıyordu. Onun için A.A'yı da köy götürmek istedim. Bunun için A.A'ya denetimlik serbestlikten izin almasını söyledim. Daha sonra çok yağmur yağdığı için köye gitmekten vazgeçtik ve A.A'yı tekrar arayarak köye gidemeyeceğimizi ama hazırlanarak kapının önüne inmesini söyledim. A.A'yı da yanımıza aldıktan sonra Mudurnuya gitmeye karar verdik. Mudurnu'da ilk olarak B.D'in evinde yemek yedik. Ardından alkol alarak bir tepenin üzerine çıktık. Burada konuşmaya başladık. Sürekli borçlardan dolayı dert yanıyorduk. O sıra da B.D ben fark etmeden arabanın plakalarını değiştirmiş. Daha sonra B:D yanımıza gelerek, daha önce çalıştığı petrol ofisinde gece kimse olmadığını ve burayı soyabileceğimizi söyledi. Bizde bunun üzerine hep birlikte benzin istasyonuna gittik. Ardından başımıza kadın çorbı geçirdik ve istasyonda birinin olup olmadığını almak için iki kere korna çaldık. O sıra pompacı dışarı çıktı. Bunun üzerine B.D.  pompacıya saldırarak benzin istasyonundaki marketin yanındaki ara boşuğa götürdü ve yere yatırdı. Bana da anahtarın olduğu yeri söyledi. Ardından marketin içerisine girdik. Ama ben içeri de fazla durmadım ve sigaraları alıp çıktım. Markette bulunan kasayı B.D ile Ö.S. getirdi. Ben kasaya elimi bile sürmedim. Daha sonra benzin istasyonundan ayrıldık ve Yedigöller yoluna gittik. O yolda plakaların değiştiğini fark ettim ve Orijinal plakaları taktım. Kasayı arkadaşlar açtı. Kasanın içerisinden 13 bin TL çıktı. Ben bu paranın 8 Bin TL'sini aldım. Geri kalanını arkadaşlarıma dağıttım. Ayrıca elbiselerin ve eşyaların yakıldığından haberim yoktur. Çok Pişmanım” diye ifade verdi.

“POMPACI'YI YERDEN KALKMAMASINI SÖYLEDİM”

M.A.'nın ifadesinden sonra kardeşi A.A. ifadesini verdi. İfadesinde A.A. abisinin ifadesine aynen katıldı. A.A ayırca pompacıyı tehdit etmediklerini sadece pompacıya yerden kalkmasını, kimsenin canına zarar gelmiyeceğini söylediğini ifade etti. A.A'dan sonra Ö.S.'de ifadesinde M.A'nın ifadesine aynen katıldığını söyledi.

“ALKOL ALDIKTAN SONRA KENDİMİ KAYBETTİM VE ŞEYTANA UYDUM”

Son olarak B.D. ifadesini verdi. B.D. ifadesinde borç batağına saplandığı için bu suçu işlediğini ve alkol aldıktan sonra kendini kaybettiğini söyleyerek; “ M.A.'nın ifadesine aynen katılıyorum. Ben bu iş yerinde 2013 yılında 6-7 ay çalıştım.  Bu iş yerinin arka tarafında bulunan kasayı çalmak için camı kırıp içeri girdim. Pompacının üzerindeki paraları da ben çaldım. Bu olaydan dolayı çok pişmanım. Borç batağına saplandığım için bu suçu işledim. Alkol aldıktan sonra kendisini kaybettim ve şeytana uydum. İlk kez böyle bir şey yaptım” dedi. Ayırca Sanıklar pompacıyı bağlamadıklarını söylediler.

İKİNCİ DAVA 3 MART'TA

Sanıkların ifadelerinin ardından Avukatlar, Mahkeme Başkanından davayla ilgili yazılı savunma yapmak için ek süre istediler. Bunun üzerine Mahkeme Başkanı bu isteği kabul ederek, davayı 3 Mart tarihine erteledi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2016, 19:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128