Beş madde karara bağlandı

İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları tüm hızıyla devam ediyor. Toplantıların Salı günü gerçekleşen oturumunda meclis üyeleri beş maddeyi görüşerek karara bağladı.

Beş madde karara bağlandı

Yaşar Yüceer Başkanlığında gerçekleşen İl Genel Meclisi Haziran Ayı toplantıları devam ediyor. Toplantıların Salı günü gerçekleşen oturumunda beş madde görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda ilk olarak Merkez İlçe,  Küplüce köyü, Merkez (Seydiler), Özlemler ve Yukarı mahallelerine köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile Merkez İlçe, Yumrukaya köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ve Merkez İlçe Yumrukaya Köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi ile ilgili Çevre ve Sağlık Komisyonundan gelen raporlar görüşüldü. Söz konusu tahsislerin uygun olduğu belirtilen her iki rapor da oy birliği ile kabul edildi.

İlimiz, Merkez İlçe Çobankaya Şehit Murat Paçal ilk ve ortaokulunun ihtiyaçlarının yerinde tespit edilmesine dair Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen rapor da bu toplantıda ele alındı. Komisyon raporunda okulun ihtiyacı olan oyun parkı için park alanının Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarından karşılanarak asfaltlanmasının, oyun parkının araç gereçlerinin ise İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından temin edilmesinin uygun olduğu belirtilirken, rapor oy birliği ile kabul edildi.

Toplantıda ayrıca Mengen İlçesi, Çorakmıtırlar köyüne içme ve kullanma suyu tahsisi talebi konusu Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilirken, Dörtdivan ilçe köylerinin muhtelif ihtiyaçlarında kullanılmak üzere gerekli 448.300 bin TL. ödeneğin Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme Birliği hesaplarına aktarılması talebi incelenmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.  HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2015, 18:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128