Beşkavaklar’da korku saçan bina

Belediye Meclisinin Kasım ayı oturumunda CHP Meclis Üyesi Erhan Beykoz Mahkeme kararına rağmen yıkılamayan binayı gündeme taşıdı.

Beşkavaklar’da korku saçan bina

HABER: KASIM ŞAHİN

CHP’li Erhan Beykoz konuşmasında, “Sayın Başkan, siz kimseye boyun eğmediğinizi, yasaları uygulayacağınız söylüyorsunuz. Elimde var olan mahkemenin vermiş olduğu yıkım kararını neden uygulamadınız. Birilerinin araya girmesi, mahkeme kararından daha mı önemli? Beşkavaklar’da yaşayan vatandaşların şikayetleri bitmek bilmiyor. Bu metruk binada geceleri akşamcılardan, gündüzleri de okuldaki çocukların kaçarak oyun oynadıkları ve olası bir kazanın korkusunu yaşadıklarını söylüyorlar. Gidip bizzat gördüğümde, zamanında belediyenin yıkıma gittiğinde, bir kolonu ve 2 kirişi yıktığına şahit oldum. Bu kötü binayı yıkmak için elinizde mahkeme kararı var. Bu kararı uygulamanızı rica ediyorum” dedi. Bunun üzerine Başkan Yılmaz, “Ben Başbakandan daha güçlü değilim. O zaman kararı uygulayamadık ama gereken ne ise mutlaka yerine getireceğiz” diyerek cevap verdi.

Bina korku salıyor

Bolu’nun Beşkavaklar Mahallesi’nde bulunan ve yıkım kararına rağmen yıkılamayan bina vatandaşlara korku saçıyor. Binaya öğlen okuldan kaçan öğrenciler oyun oynamak için girerken havanın kararması ile birlikte akşam kişilerin mekanı haline geliyor.

Bolu Beşkavaklar Mahallesi’nde bulunan yıkım kararı çıkmasına rağmen yıkılamayan bina çevre insanına korku saçıyor. Bolu İl Genel Meclisi’ne konu olan bina, gün içine okuldan kaçan öğrencilerin oyun alanı olurken, hava kararması ile birlikte akşamcı insanların mekanı haline geliyor. İçerde spreyle duvar yazıları bulunurken, mahalleli gece saatlerinde binanın önünden geçmekten korkuyor.

BAŞBAKAN ENGELLEMİŞTİ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın girişimleri ile yıkılma kararı çıkartılan bina dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından engellenmişti. Ahmet Davutoğlu’nun görevden alınması ile birlikte Bolu İl Genel Meclisi’nde tekrar gündeme gelen binanın yıkım kararı belgeleri ile birlikte hala duruyor.

İŞTE O BİNANIN HABERİ

14 Haziran 2016 tarihinde Bolu Olay Gazetesinde çıkan o haberi bir kez daha yayınlayarak olayın ne kadar korkutucu ve tehlikeli boyutta olduğunu gösteriyoruz.

PES DOĞRUSU

İNŞAATTA UYUŞTURUCU KOMASINA GİRDİ

Bolu’da son aylarda uyuşturucu madde ticareti ve kullanımı artış gösterdi. Bugün akşam saatlerinde genç bir vatandaş boş inşaatta uyuşturucu madde kullanmaktan komaya girmiş halde bulundu.

Beşkavaklar Mahallesi İskender Sokak üzerinde bulunan ve Yatılı Kuran Kursu için yapımına başlanılan ancak mahkeme kararıyla durdurulan inşaata giren bir genç aldığı uyuşturucu madde nedeniyle komaya girdi. Polis ve 112 Salık ekipleri komaya giren genci güçlükle inşaattan indirip ambulansa bindirdi. Yaşanan bu duruma mahallesi sakinleri ise isyan etti.

Saat 14.45 sıralarında bir ihbarı değerlendiren Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı polisler girdikleri inşaat içersinde adeta şok oldular. İsminin H.Y. olduğu öğrenilen bir genci aldığı aşırı dozdaki uyuşturucu nedeniyle komaya girmiş halde bulan polis ekipleri 112 sağlık ekiplerini olay yerine çağırdılar.

Ne var ki inşaatın birinci katında her yer bally tabir edilen poşetlerle dolu olan odaya girmek oldukça zaman aldı. Asayiş Ekipler Amirliğine bağlı polisler ile 112 Sağlık ekipleri sedyeye konulan ve kendinden geçmiş olan H.Y.’yi büyük bir güçlükle inşaattan çıkartılarak ambulansa bindirdiler. Uyuşturucu maddeden komaya giren genç İzzet Baysal Devlet Hastanesi Köroğlu Ünitesi Acil Servisine kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, inşaatın hemen hemen her odasında kullanışmış bally poşetleri olduğu görüldü.

MAHALLE HALKI İSYAN ETTİ

Yatılı Kuran Kursu yapılmak için başlatılan inşaatın mahkeme kararıyla durdurulmasının ardından mekancıların ve uyuşturucu madde bağımlıların kullandığı alana dönüşmesi inşaatın çevresinde oturan vatandaşları da isyan ettirdi. Can güvenliklerinin olmadığını ve her gece madde bağımlılarının inşaata gelerek ateş yakıp, naralar attıklarını belirten mahalle sakinleri, bir an önce inşaatın yıkılmasını yada tamamlanmasını istediler.


Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2016, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128