Beslenme ve Barınma evlerine ilgi büyüyor

Bolu Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıllarda uygulanmaya başlayan Sahipsiz Hayvan Beslenme ve Barınma Evleri’ne ilgi giderek büyüyor. Bugüne kadar şehrin birçok noktasına koyulan evlerden istek üzerine birer adette AİBÜ Lojmanlarına ve Kız Meslek Lisesi’nin bahçesine yerleştirildi.

 Beslenme ve Barınma evlerine ilgi büyüyor

Bolu Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından geçtiğimiz yıllarda sahipsiz hayvanlar için başlatılan Sahipsiz Hayvan Beslenme ve Barınma Evleri Projesi şehrin birçok noktasında giderek yayılıyor. Vatandaşların ilgisi ve isteği üzerine koyulan evlerden son olarak bir adet Abant İzzet Baysal Üniversitesi Lojmanlarına ve bir adette Kız Meslek Lisesi bahçesine yerleştirildi. Sahipsiz hayvanların özellikle mevsimsel beslenme ve barınma sıkıntılarını büyük oranda ortadan kaldıran evlerin takibi ise Bolu Belediyesi, Hayvan Koruma Dernekleri ve vatandaşlar tarafından ortaklaşa yürütülüyor.

Sahipsiz Hayvan Beslenme ve Barınma Evleri için talebi olan vatandaşlarımızın, evlerin yerleştirileceği uygun yeri belirledikten sonra Bolu Belediyesi’ne başvurmaları gerekmektedir. HABER MERKEZİ


 

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2015, 17:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128