“BESOB’a 100 Bin Liralık kazık daha”

BESOB Genel Sekreteri olduğu dönemde birliğin hesaplarından 828 bin lira zimmetine geçirdiği ve zimmet suçundan da yargılandığı mahkemece 19 yıl 5 ay hapis cezası alan Ramazan Güzel, söz konusu paraları sevgilisi olduğunu söylediği Pınar Saraçlı isimli kadına verdiğini ifade etmişti. Güzel’in Saraçlı’ya sadece 100 bin 353 TL’yi PTT’den havale yoluyla verdiğini, paranın geri kalanını ise elden verdiğini söylemesi üzerine Saraçlı’nın hesapları incelenerek 100 bin 353 TL, mahkeme kararıyla geri alınarak BESOB hesaplarına aktarıldı. Ancak, sonuç böyle beklenirken Saraçlı, konuyu Yargıtay’a taşıyarak bankada bloke edilen parayı mahkeme kararıyla geri alırken, BESOB’a da 100 bin liralık bir kazık atılmış oldu.

“BESOB’a 100 Bin Liralık kazık daha”
Haber: Kasım ŞAHİN

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi, Ramazan Güzel tarafından Pınar Saraçlı’nın banka hesabına gönderilen 100 TL’llik bölümüne bloke konulmuştu. Saraçlı, parayı BESOB teslim etmek yerine Yargıtay 5. Ceza Dairesine dava açtı. Pınar Saraçlı’nın Yargıtay 5. Ceza Dairesi’nde yaptığı itiraz kabul edildi. Kararda, “kanuna aykırı, sanıklar müdafiileri ve katılanlar vekilinin temyiz itirazları bu nedenle yeridne görülmüş olduğundan, hükmün 5320 sayılı kanunun 8/1. Maddesi gözetilerek CMUK’un 321. Maddesi uyarınca bozulmasına oy birliğiyle  karar verilmiştir” denildi.

Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Özkök, “Bu kadının Yargıtay’da yaptığı itirazın kabul edilmesiyle BESOB’a 100 bin lira daha kazık girdi. Zimmete geçirilen paraları da Tahir Gayret, kendi cebinden ödemedi. Esnafın cebinden çıkan paralarla ödedi bu parayı” diye konuştu.

Bu paraların Güzel tarafından 1 buçuk yılda zimmete geçirildiğini hatırlatan Özkök, “Tahir Gayret, hiç mi bakmadı bu hesaplara? 700-800 bin lira olduğuna da inanmıyorum. Bir toplantıya gittiğimizde Tahir Gayret, 1 milyon liranın üzerinde olduğunu ağzından kaçırdı.

Şu aşamada kanuni yol neyi gerekiyorsa onu yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Bir arpa boyu yol alınamadı. İnsanlar, yatırdıkları paralarla rezil oldular. Proje, 3 milyon küsurdu. O proje tamamen çöpe atıldı, sıfırdan proje yapılıyor” dedi.

Sanayi esnaflarının BESOB’a tek tek açtığı davaları kazandıklarını belirten Özkök, “Herkes mahkemeyi kazandı; ama BESOB Yargıtay’a itiraz ettiğinden dolayı daha paralarımızı geri alamadık” diye konuştu.

BESOB Başkanı Gayret’in geçtiğimiz günlerde “Belediye’ye yapılan müracaatlarımız sonucu bazı iş yerlerinin sahura kadar açık olmasına karar verildi” açıklamasına da tepki gösteren Turgut Özkök, “Tahir Gayret, çıkmış sahura kadar dükkanların açık kalmasını sağladık, diyor. 50 yıldan beri bütün kafeler, restaurantlar sahura kadar açıktır zaten. Bunları kendisini ön planda tutmak için yapıyor. Belediye’nin görevini üstlenmesin. Üzücü olan, bu millet buna inanıyor” ifadelerini kullandı. Bu aşamadan sonra BESO Başkanı Tahir Gayret’in 100 bin TL’nin Pınar Saraçlı’ya verilmesi konusunda ne gibi bir açıklama yapacağı ise merak konusu oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2015, 18:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
sanayi
sanayi - 5 yıl Önce

insanlar düzceye neden gidiyor siz halkı kazıklıyorsunuz onlar sizi

SIRADAKİ HABER

banner128