BESOB’tan Genel Sekreterler Hizmet İçi Eğitim Semineri

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliğine bağlı odaların genel sekreterlerine yönelik hizmet içi eğitim semineri 16 Ocak 2016 cumartesi günü birlik eğitim ve toplantı salonunda yapıldı.

BESOB’tan Genel Sekreterler Hizmet İçi Eğitim Semineri

Seminere oda genel sekreterlerin büyük çoğunluğunun katılmasıyla başladı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra Açılış konuşmasını Birlik Başkan vekili Selahattin AYEN yaptı. Başkan vekili Selahattin AYEN konuşmasına oda genel sekreterlerine seminere katıldıkları için teşekkür ederek başladı. Başkan vekili gelişen ve değişen Dünya’ya bizde ayak uydurmak zorundayız. Yapılan değişiklikleri ve uygulamaları bu seminerler vasıtasıyla sizlerle paylaşmak durumundayız. Sizler odalarınızı dinamik tutmak zorundasınız. Sizlere bu konuda çok iş düşmektedir. Seminerimizin hayırlı uğurlu olmasını ve çalışmalarınızda sizlere başarılar dilerim diyerek sözlerine son verdi.

Birlik Genel Sekreteri Selhan Şimşek ve Birlik Mali Müşaviri Enver BURSALI ile beraber oda genel sekreterlerine Finansal Tablolar Bilgi Sistemi ile ilgili olarak sinevizyon eşliğinde bilgiler vererek yapılan uygulamalardan örnekler gösterdiler. Birlik Genel Sekreteri Selhan ŞİMŞEK, bugün planlanan hizmet içi eğitim seminerinin ana gündeminin teşkilatımızın mevzuatında meydana gelen değişiklik üzere her yıl şubat ayı sonuna kadar göndermek zorunda olduğunuz bilanço ve gelir gider tablolarının artık elektronik ortamda gönderilmesi gerektiği ve bunun nasıl yapılacağı hakkında kapsamlı bilgiler verdi.

Birlik eğitim müdürü Selami KAYA, 10’dan az çalışanı bulunan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyeri işverenleri veya vekilleri, İş Sağlığı ve Güvenliği hizmetlerini kendileri üstlenmesi ile ilgili oda genel sekreterlerinin yapacağı çalışmalar hakkında ve Mesleki Yeterlilik Kurumu mesleki Yeterlilik Belgesi Zorunluluğu getirilen çok tehlikeli ve tehlikeli meslekler ile ilgili yapılacak çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Seminer dilek temenniler bölümünde genel sekreterlerin sorularının cevaplandırılması ile sona erdi. HABER MERKEZİ

Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2016, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128