“Beyaz bir ata binip meclise gideceğim”

Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Mahmut Alan partilerinin kuruluş yıldönümü vesilesiyle parti binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Muhsin Yazıcıoğlu’nun katillerinin de bir an önce bulunmasını isteyen Mahmut Alan; “gerçeklerin ortaya çıkması için elimizden gelen her şeyi yapacağız” dedi.

“Beyaz bir ata binip meclise gideceğim”
Haber: Faruk ÇİDEM

“NİSAN 1’de MECLİSTEYİM”

1 Nisan’da meclise gideceğini söyleyen Mahmut Alan “1993’de Muhsin Yazıcıoğlu’nun kurmuş olduğu partimizin bugün kuruluş yıldönümü. Tabi ben kişisel olarak mutlu değilim, çünkü Muhsin Başkanımızın katilleri hala bulunamadı. Bu konuda da Nisan ayı içerisinde ciddi bir tepki göstereceğiz.

1 Nisan’da beyaz bir ata binip meclise gideceğim. Muhsin başkanın katillerini biliyorlar ama söylemiyorlar. Çıkıp katilleri bu diyecekler. Bu ülkenin cumhurbaşkanı; “keçiler mi söktü bunu?” demiş, Bülent Arınç; “bizim namusumuz” demiş, Recep Tayyip Erdoğan; “benim iki kere hayatımı kurtaran insan benim kardeşimdir bunun katillerini bulacağız” demiş. Olayın üzerinden 6-7 sene geçti, bırakın bulmayı dosya bile kapatılmıştı. Mustafa başkanın girişimleriyle tekrar başvuru yapılarak dosya tekrar açtırıldı” şeklinde konuştu.

“YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUM”

Geçtiğimiz yıl Gerede’nin bir köyünde meydana gelen bir olay hakkında da açıklama yapan BBP Bolu İl Başkanı Mahmut Alan şunları söyledi; “Gerede panayırının olduğu dönemde trajikomik bir olay yaşandı. Gerede’nin Koçumlar köyü Kıncarlar mahallesinde C. D. İsimli imam camiye geldiğinde az kişi olduğunu görüyor ve Cuma namazını kıldırmayayım diyor. Namaz kılacaklar hocayı aradığında, hoca ben panayırdayım diyor. Cemaat diyanete bağlı müftülüğe suç duyurusunda bulunmasına rağmen hoca suçsuz bulunuyor. Şimdi şunu mu diyelim “ey cemaat Cuma’ya gitmeyelim panayıra gidelim.” Çünkü hoca giderse cemaatin de gitmesi normal değil mi? O zaman Cuma’ya gitmeyenlere hiç kızmayalım, hoca giderse cemaat de gider diye düşünüyorum. Müftülüğe ve diyanete buradan seslenmek istiyorum. Karar yanlıştır diye düşünüyorum.”

“KARAR SİYASİ Mİ?”

Hoca hakkında verilen bu kararın siyasi olabileceğini düşündüklerini belirten Alan; “Bu kararın verilmesinin nedenlerini araştırdığımızda, hocanın Ak Parti Giresun milletvekilinin danışmanının kardeşi olduğunu öğrendik. Bunun bir etkisi oldu mu diye de düşünüyorum. Çünkü bir hoca görevi anında panayıra giderse suçludur. Kaldı ki aynı müftülük bir hafta önce genelge yayınlıyor. Diyor ki; “panayır ve çeşitli etkinlikler var hocalarımız kesinlikle görev yerlerini terk etmeyecekler.” Genelge bunu demesine rağmen hocamız neye güveniyorsa panayıra gidiyor. Ben buradan bu olayı kınıyorum. Bir an önce yetkililerin gerekli işlemi tekrar gözden geçirip yapmasını istiyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2015, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128