BEYDİLİ; “EVET DİYORUM ÇÜNKÜ…”

Uzun süren tartışmalar ve zaman zaman yaşanan kavgalara da şahit olduğumuz Anayasa Değişikliği Teklifi görüşmeleri nihayet sonuçlandı ve kararı referandumda halk verecek. Referandumun Nisan ayı başında yapılması öngörülürken Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili şimdiden vereceği oyu açıklayarak ‘Evet’ dedi.

BEYDİLİ; “EVET DİYORUM ÇÜNKÜ…”

Cumhurbaşkanlığı sistemini düzenleyen Anayasa Değişikliği Kanunu, Cumhurbaşkanın seçimi, yetkileri, cezai sorumluluğu ile Meclisin denetim yetkisi, yürütmenin işleyişi gibi pek çok alanda yeni düzenlemeler içeriyor.

Değişiklikler için referandum yolu açılırken oyunun kesinlikle ‘Evet’ olacağını belirten Karacasu Belediye Başkanı Celal Beydili, “Darbeler döneminin bitmesi, vesayetçilerin gücünün kırılması, koalisyonların ülkemize olan zararının ortadan kalkması, demokrasinin temin edilmesi, yargının tarafsızlığının ve bağımsızlığının koruması, terör örgütleriyle daha etkin bir mücadele verilebilmesi, Türkiye’yi kutuplaştırmak isteyenlerin oyunlarının bozulması, refah içerisinde 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, mazlumların umudu olduğu için, milletin iradesinin tecelli etmesi için, FETÖ’ye, PKK’ya, şer odaklara inat kocaman bir EVET diyorum” ifadelerine yer verdi. BMA

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2017, 10:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
a.s
a.s - 4 yıl Önce

evetten sonra cok zaman gececegini sanmiyorum ama pisman olacagi kesin tek adam ???????
ama vakit cooook geccccccc olacak

SIRADAKİ HABER

banner128