Beykoz, sorduğu soruyla meclise damgasını vurdu

2019 yılı Bolu Belediye Meclisinin 2.oturumuna CHP Gurup Başkan Vekili Erhan Beykoz’un bu sözleri damgasını vurdu. Beykoz, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a yönelerek; “Atölyemizi kime verdiniz?” diye sordu.

Beykoz, sorduğu soruyla meclise damgasını vurdu

Haber: Kasım ŞAHİN

Belediye Meclisi 2.oturumunda komisyondan gelen maddeler görüşüldü. İmar komisyonundan gelen konular oy çokluğu ile geçerken, plan bütçe ve teftiş murakabe komisyonundan gelen konular oy birliğiyle kabul edildi. Başkan Yılmaz’ın toplantıyı kapatacağı sırada söz isteyen CHP Gurup Başkan Vekili Erhan Beykoz, başkanın tamam demesini beklemeden kürsüye geçerek gündemi belirledi.

CHP’li Beykoz konuşmasında, belediyemizde en önemli birimlerinden olan, belediyemizi görsel olarak uçuran ve taraflı tarafsız herkesin alkışladığı Park veBahçeler Müdürlüğüne yaptığımız ahşap atölyesini soracağım. Daha evvel Gerede’den bir firmadan 150 bin Euro’ya( Yaklaşık 1 milyon lira) aldığımız makineyi kurarak çalıştırdığımız atölyemiz özelleştirildi mi? özerkleştirildi mi? Park bahçeler müdürlüğümüzde milyonlarca lira ile kurduğumuz atölyemizi kime hangi şartlarla verdiniz? Müdürlüğümüz belediyemizin yüz akı olmasına rağmen, siz burayı nasıl verirsiniz? Böylesi bir yeri kaç paraya, hangi firmaya, hangi şartlarla verdiğinizi açıklamalısınız” dedi.

Başkan Yılmaz, Beykoz’a şu açıklamada bulundu; ”Biz Bolu’nun geleceğini hazırlıyoruz. Buraya yapılan yatırımın heba olmaması ve daha iyi işleyebilmesi için Nova Firmasıyla ortak çalışmaya karar verdik. Ürettikleri mamulleri bize düşük fiyata satacaklar ve sattıklarından da pay verecekler. Belediye olarak biz burayı çalıştıramayacağımızı anladığımız için bu yolu seçtik” cevabını verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner129