Beykoz’un Önerisi Hayata Geçiyor

Belediye Meclisinin Şubat ayı oturumunda CHP Meclis Üyesi Erhan Beykoz, Bolu'da yaşayan Üniversite öğrencilerinin ikametgahlarını Bolu'ya almaları için Belediyenin çalışma yapması yönünde Başkan Yılmaz'a önerge verdi.

Beykoz’un Önerisi Hayata Geçiyor

Haber: Semih BAYKAL
Belediye Meclisinin Şubat ayı oturumunda CHP Meclis Üyesi Erhan Beykoz söz aldı. CHP’li Beykoz açıklamasında; "Bolu’ya ve belediyeye gelecek her türlü kaynak için hazır olduğumuzun bilinmesini isterim. Bu bağlamda benim önerim olacak. Bolu’da belediyenin bütün imkanlarından faydalanan 30 bine yakın misafir genç üniversite öğrencisi kardeşimiz var. Geleceğimiz olan bu gençlerimizin çoğunun ikametleri Bolu’ya kayıtlı değil. Madem bu genç kardeşlerimiz Bolu'da yaşıyor ve burada belediye imkanlarından faydalanıyorlarsa, kayıtlarını almaları için çalışma yapmalıyız. Daha evvel üniversite de bazı etkinliklerde müdahil olan ve işi bilen Başkan Yardımcımız Hüseyin İka bu konuda çalışma yapabilir! 10 bin öğrenci kayıt yaptırmış olsa, İller Bankasının Bolu payına kişi başı 30 liradan alacağı para artarak belediye hesabına yatacaktır. Bu rakam yıllık yaklaşık 4 milyon lira civarında olacaktır. 4 milyon lira ise, Bolu Belediyesinin yıllık çöp toplama tutarı demektir. Kısaca Bolu Belediyesi genç kardeşlerimiz sayesinde çöpe ödeyeceği para ile yatırım yapabilir" dedi. Başkan Yılmaz ise, gereken yapılacaktır diyerek sözlerini tamamladı.

CHP’li Beykoz tarafından verilen sözlü önerge sonrası edinilen bilgiye göre, Başkan Yılmaz konu hakkında yetkililerin harekete geçmesi için düğmeye bastı. Öğrencilerin Bolu’ya ikinci yarıyıl için gelecekleri zaman, 3 ayrı yerde kuracakları stantlar ile hem “BOLUKART” olan otobüs kartlarını vermek, hem de ikametlerini Bolu’ya almaları için çalışma başlatılması talimatının hayata geçeceği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2015, 12:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fuat Bayramoğlu
Fuat Bayramoğlu - 5 yıl Önce

kıymetli erhan bey, yerinde ve çok önemli bir toplum hizmeti fikrini ileriye sürmenizden dolayı tebriklerimi va takdirlerimi arz ederim. bolu hepimizin. her hizmetin öznesinde bolu ve insanlarımız olmalı. teşekkürlerimle saygılarımı sunarım

SIRADAKİ HABER