BGC’den Ercoşkun’a kınama

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Caner Güngör, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’a gazeteciler için kullandığı ifadeler nedeniyle çok ağır şekilde yüklendi. Kalabalık bir gazeteci katılımıyla...

BGC’den Ercoşkun’a kınama

Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Caner Güngör, AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’a gazeteciler için kullandığı ifadeler nedeniyle çok ağır şekilde yüklendi. Kalabalık bir gazeteci katılımıyla basın toplantısı düzenleyen Başkan Güngör, “Ercoşkun yine kendisine yakışanı yaptı ve ipe sapa gelmez açıklamalarda bulundu. Sayın Ercoşkun bu açıklamasında hangi gazetecileri işaret ettiğini delikanlı gibi söylemediği için tüm gazeteci arkadaşlarımızı töhmet altında bırakmıştır. Önemli olan Milletvekili olmak değil adam olmaktır” dedi.

 

AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun’un önceki gün yaptığı basın açıklamasında gazeteciler için kullandığı ifadeler Bolu basınını ayaklandırdı. Açıklamanın duyulması üzerine zorunlu bir açıklama yapmak zorunda kalan Bolu Gazeteciler Cemiyeti Caner Güngör, yaptığı açıklama ile Ercoşkun’u kınadı.

 

Kalabalık bir gazeteci katılımıyla basın açıklaması yapan BGC Başkanı Caner Güngör, “AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun geçtiğimiz gün parti binasında düzenlediği basın toplantısında yine gazetecileri hedef alan sözler sarf etmiştir. Daha önce de kameralar karşısında meslektaşlarımızı kast ederek mani mani işareti yapıp aklınca hedef saptırmıştır. Meslektaşlarımıza karşı çamur at izi kalsın politikası uygulayan sayın Milletvekili 2 gün öncede gazetecileri içki içip haber yazdığını ima etme cüretini kendinde görmüştür. Tabi Sayın Ercoşkun 20 yıllık dostluğu bulunan ve köşe yazılarını viski içerek yazdığı kamuoyunca bilinen şahısla çok içli dışlı olduğu için diğer gazetecileri de bu kategoride sanması doğaldır” dedi.

 

Ali Ercoşkun’la ilgili bazı basın organlarında çıkan haberleri de hatırlatan Başkan Güngör, “Bilindiği üzere gazeteciler ‘Ali Ercoşkun’un Genel Merkeze Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Ömer Sayın’ı şikayet eden dosyalar hazırlayıp götürdüğünü iddia eden haberler yapmışlardır. Ercoşkun bu iddialara cevap verirken maalesef bizce üzücü kendisinin ise alışkın olduğu bir üslupla gazetecileri töhmet altında bırakıcı, küçük düşürmeye yönelik söylemlerle köylü kurnazlığı taktiğini uygulamak istemiştir. Ancak pabuç o kadar ucuz değildir” ifadelerini kullandı.

 

Açıklamasının sonunda ağır ifadeler kullanan Güngör, “Sayın vekil kendisine yakışanı yapabilse, bahse konu haberleri yapan gazetecilere tekzip gönderebilir ya da mahkemeye verebilirdi. Fakat Ercoşkun yine kendisine yakışanı yaptı ve ipe sapa gelmez açıklamalarda bulundu. Bunu da kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Demek ki ateş vardır, duman tütmesi de normaldir. Sayın Ercoşkun bu açıklamasında hangi gazetecileri işaret ettiğini delikanlı gibi söylemediği için tüm gazeteci arkadaşlarımızı töhmet altında bırakmıştır. Buradan Ercoşkun’a sesleniyorum. Önemli olan Milletvekili olmak değil adam olmaktır. Açıklamalarınızdan dolayı sizi kınıyoruz. Bu kınama metninin bir örneğini AKP Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a da göndereceğimizi kamuoyuna bildiririz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128