Bıçak artık kemiğe dayandı

Türk Büro Sen Bolu Şube Başkanı Hasan Fahri Baylav Adliye Binasının yetersizliği nedeniyle çalışma alanında birçok sıkıntı yaşadıklarını, adalet çalışanlarının yıllardır yeni bir adliye binasının yapılacağı...

Bıçak artık kemiğe dayandı

Türk Büro Sen Bolu Şube Başkanı Hasan Fahri Baylav Adliye Binasının yetersizliği nedeniyle çalışma alanında birçok sıkıntı yaşadıklarını, adalet çalışanlarının yıllardır yeni bir adliye binasının yapılacağı günü hasretle beklediğini ifade etti.

 

 

 

Türk Büro Sen Bolu Şube Başkanı Hasan Fahri Baylav hükümetin özlük haklarının iyileştirilmesi yönünde adım atması gerektiğini Bolu adliyesinde çalışan memurların birçok sıkıntıyla karşı karşıya olduğunu söyledi. Adliye çalışanlarının yoğun iş yükü ile karşı karşıya olduğuna dikkat çeken Baylav; “Mesai mefhumu gözetmeksizin, akşamları, geceleri, hafta sonları yoğun iş yükünü karşılayabilmek için fedakârca çalışmakta,  özlük haklarının iyileştirilmesi, fazla mesai, nöbet paraları, havuz paraları ve birçok sorunun çözüme kavuşturulmasını beklemektedir. Yukarı da kısaca değindiğimiz sorunlar ülke genelinde tüm adliye çalışanları sorunları olup, Bolu özelin de ise adliye çalışanları son 7-8 yıldan buna Adliye Binasının yetersizliği nedeniyle sıkıntı yaşamaktadırlar. Yemekhane, sosyal alan ve otopark gibi her memurun doğal imkânları Bolu adliyesi çalışanları için gelinen noktada artık ikincil bir ihtiyaç olmuştur.” Dedi.

 

Yeni bir adliye binasının bir an önce yapılması gerekmektedir

 

Türk Büro Sen Bolu Şube Başkanı Hasan Fahri Baylav sözlerini şu şekilde tamamladı;

Adliye binasında 3-4 memurun çalışabileceği odalarda 8-9 memur adeta üst üste çalışmaktadır. Duruşma salonu yokluğu nedeniyle gün boyu ara verilmeden duruşma yapılmaktadır. Boyun fıtığı, bel fıtığı, depresyon gibi meslek hastalıkları riski altındaki büro çalışanları grubunda olan Adliyesi çalışanları fiziki mekan yetersizliği nedeniyle bu riskle diğer memurlara göre 4-5 kat daha fazla karşı karşıyadır. O daların küçüklüğü masaların yetersizliği nedeniyle işlem yapılacak dosyaları koyacak yer dahi bulunamamaktadır. Bazen kalemlerde nefes almak dahi zorlaşmaktadır. Bütün bu zor şartlar altında yüksek bir görev bilinci ile görevine sıkı sıkıya bağlı olarak çalışan adalet çalışanları yıllardır yeni bir adliye binasının yapılacağı günü hasretle beklemektedir. Ancak adliye çalışanlarının bu hasreti bir türlü dinmiyor, çünkü beklenen adliye binası bir türlü yapılamıyor. Bolu Adliyesi çalışanları adına buradan tüm yetkililere sesleniyoruz. Adliye çalışanlarının artık dayanacak gücü kalmamıştır. Türk-Büro sen Bolu Şube Başkanlığı olarak adliye ihtiyacını ilgililere birçok kez ilettik, burada bir kez daha sesleniyoruz. Günümüz şartlarına uygun, çalışma koşullarını rahatlatacak yeni bir adliye binasının bir an önce yapılması gerekmektedir. Türk-Büro-Sen Bolu Şube Başkanlığı olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğimizi tüm Bolu kamuoyunun bilmesi gerekir”

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128