BİGEM ÇUBUKÇOĞLU PARKI’NDA DUYGUSAL İFTAR

Bolu Belediyesi, geçtiğimiz yıl sokak ortasında öldürülen üniversite öğrencisinin adını taşıyan Bigem Çubukçuoğlu Parkı’nda bir iftar programı düzenlendi. Cinayet kurbanı genç kızın anne ve babasının da yer aldığı 600 kişi, hep birlikte oruçlarını açarak Ramazan ayının rahmet ve bereketini hep birlikte yaşadı.

BİGEM ÇUBUKÇOĞLU PARKI’NDA DUYGUSAL İFTAR

HABER: Aysun BEYKOZ

Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve mahalle muhtarları iş birliği yaparak hayırseverlerin sponsorluğunda gerçekleşen mahalle iftarlarına dün akşam Alpağutbey Mahallesi ile devam edildi.

Geçtiğimiz yıl psikolojik sorunları olan bir kadın tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürülen üniversitesi öğrencisinin isminin verildiği ‘Bigem Cubukçuoğlu Parkı’nda gerçekleşen iftara aralarında Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bigem Çubukçuoğlu’nun babası Tarık Çubukçuoğlu ve annesi Nilgün Çubukçuoğlu’nun da bulunduğu yaklaşık 600 kişi katıldı.

BAŞKAN AİLE İLE YAKINDAN İLGİLENDİ

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, iftar boyunca Çubukçoğlu ailesini yalnız bırakmadı. Genç kızın acılı anne ve babası ile yakından ilgilenerek Bigem’i anan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, ayrıca iftar öncesi tüm masaları dolaştı ve mahalle halkı ile sohbet ederek ramazanlarını kutladı.

AİLE DUYGUSAL ANLAR YAŞADI

Hayatını kaybeden Bigem Çubukçuoğlu’nun anne ve babası ise kısa süre önce kızlarının adı verilen parkta gerçekleşen iftar programında duygusal anlar yaşadı. İftar boyunca anne Nilgün Çubukçuoğlu’nun oldukça durgun olduğu gözlenirken, baba Tarık Çubukçoğlu ise kızlarının ismini parka vererek Bigem Çubukçuoğlu ismini ölümsüzleştiren Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a anlamlı girişimlerinden dolayı teşekkür etti.

Sponsor firmaların üstlendiği iftar programında Bigem Çubukçuoğlu Parkı’nı dolduran 600 kişi, ezanın okunasıyla birlikte oruçlarını açtı.

Öte yandan; Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi ve mahalle muhtarlarının işbirliği ile gerçekleşen iftarlara Karaköy mahallesi ile devam edilecek.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2016, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER