banner120

Bilgilendirme Toplantılarına Yoğun İlgi

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar 9. Etap hibe başvurularının başlamasıyla beraber Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından program hakkında ilimiz ilçelerinde ve Müdürlük toplantı salonunda bilgilendirme toplantıları yapıldı.

Bilgilendirme Toplantılarına Yoğun İlgi
Toplantıya İl Müdürü İsmail TAŞ başkanlığında Mühendis Serap TURAN, Mühendis Gülriz ERSÖZ, Veteriner Hekim Banu Şükran KOYUNCU, Tekniker Erdoğan OKTAY ve Tekniker Oğuz ŞEN ve yatırımcılar katıldı.

İl Müdürümüzün açılış konuşmasını yaptığı toplantıda konu ile ilgili teknik bilgiler ise  Mühendis Serap TURAN verildi.

Seben ve Kıbrıscık’ta başlayan toplantılar, Yeniçağa, Mengen, Dörtdivan, Gerede, Mudurnu, Göynük ve Merkez ilçemizde yapılarak sona erdi. Katılımın oldukça yoğun olduğu toplantılarda toplam 570 yatırımcıya ulaşıldı.

Toplantıda; Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı, amacı, yatırım konuları, başvuru şekli, hibeye esas proje tutarlarının % 50’si hibe desteği olarak program bütçesinden karşılanacağı anlatıldı. Destekleme koşulları anlatılarak, son başvuru tarihinin  24 Aralık 2014 olması hususuna dikkat çekildi.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2014, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124