Bilim Koleji ilkleri başarıyor

Bolu’da eğitim veren Bilim Koleji özel okullar arasında bir ilki gerçekleştirdi. Gerçekleştirdikleri bursluluk sınavına oldukça yoğun ilgi olduğunu belirten okul müdürü Tahsin Demirel “Geleceğimiz Bilim’de!” sloganıyla çıktığımız yolda Bilim Koleji olarak Bolu’ da özel okullar arasında bir ilk olan bursluluk sınavımızı gerçekleştirdik. Velilerin ve öğrencilerin ilgileri oldukça güzeldi” dedi.

 Bilim Koleji ilkleri başarıyor

HABER: AYSUN BEYKOZ

 

Demirel; “Katılım yoğundu öyle ki salonlarımız da boş yer kalmadı. Bolu Bilim Koleji olarak bu durum bizleri mutlu etti. Veliler çocuklarını beklerlerken okulu gezme fırsatı yakaladılar. Görevli arkadaşlarımızla okul içi ve dışında inceleme fırsatı yakalayan velilerimiz okulun fiziki yapısının Bolu için bir ilk ve ayrıcalık olduğunu belirttiler” şeklinde konuştu.

SONUÇLAR AÇIKLANDI

Sınav sonuçlarımızın 1 Nisan Çarşamba günü açıklanmasıyla birlikte analizli sınav sonuç belgelerimiz velilerimize elden teslim edildi. Burs imkânından yararlanacak olan 56 öğrencimiz belirlenmiş oldu. Sonuçlardan memnun olan velilerimiz böyle bir imkanı sağladığı için Bolu Bilim Kolejini teşekkürlerini bildirmeleri bizlerinde doğru yolda ilerlediğimizi kanıtı ve göstergesidir.

Okulumuz 10 bin metrekare alana kurulu tenis kortu, basketbol sahası, voleybol sahası ve yüzme havuzu gibi sportif faaliyetlerin yapılacağı alanları da içinde barındıran bir eğitim kampüsü olarak inşa edildi. Bu alanlar tamamıyla öğrencilerimizin kullanımına hazır hale getirilerek dershane mantığıyla değil kullanabilecekleri alan üzerine inşa edildi.

Projeler kapsamında bu alanlarımızın inşaatları sırasıyla tamamlanmaktadır. 2015 – 2016 eğitim öğretim yılını hazır olacak olan bu alanlarımız öğrencilerimizin hayatı okulda öğrenme fırsatları için büyük bir önem taşımaktadır.

 

BOLU’DA İLKLERE İMZA ATIYORUZ

Okulumuz fiziki yapısı dışında eğitim konusunda da Bolu’da ilklere imza atmak üzere yola çıktı. Yabancı dil konusunda benimsemiş olduğumuz model öğrencilerimizin gireceği sınavlarda ekstradan çalışma yapmasına gerek kalmadan başarabileceği bir programdır.

Öğrencilerimiz anasınıfından başlayarak yarım gün İngilizce yarım gün Türkçe olmak üzere hem kendi ana dillerini öğrenecek hem de İngilizce konusunda sarmal olarak kendini en üst seviyede yetiştirme fırsatı yakalayacaklardır. Ayrıca 8. Sınıf öğrencilerimize Milli Eğitim müfredatı uygularken bunun yanında Teog çalışmalarına özel bir zaman ayıracağız. Bu konuda hem kadro olarak hem de fiziki ortam olarak biz hazırız. Birde şunu müjdelemek isterim ki 2015 – 2016 eğitim öğretim yılında lise binamızı da hizmete açıyoruz. Lisede 12. Sınıflarımıza YGS ve LYS de bir sınav programı uygulayacağımızı ve Bolu’da ki seçkin öğretmenlerle üniversite yolunun Bolu Bilim Kolejinden geçeceğini özellikle vurgulamak isterim.

Başta da söylediğim gibi ‘’ Geleceğimiz Bilim’de ‘’ sloganıyla çıktığımız bu yolda emin adımlarla ve Bolu halkını arkamıza alarak ilerleyeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2015, 20:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128