Bilim Koleji İngiltere dil okulundaydı

Bolu Bilim Okulları, GEMS eğitim modelini, yani yaparak yaşayarak öğrenme modelini hayata geçirmek için İngiltere’ye dil okuluna gitti. Öğrenciler, uçağa ilk bindikleri andan itibaren İngilizce eğitimini almaya başladılar.

Bilim Koleji İngiltere dil okulundaydı
Haber: SEMİH BAYKAL

Bolu Bilim Okulları 18 Haziran’da on günlük bir çalışma için Sabiha Gökçen Hava Limanından Londra’ya uçtu.  Öğrencilerin İngilizce eğitim çalışmaları uçağa bindikleri ilk anda itibaren başlamıştı. Amaçları öğrencilerin sekiz ay boyunca okulda haftada 10 saat görmüş olduğu  İngilizce derslerinin pratiğini yapabilmekti. Bir de öğrenciler bu dil okulu sayesinde İngiltere’de İngilizceyi duyabilme şansını yakalamış olacaktık. Hedefleri Bilim Koleji olarak okulun genelinde uyguladıkları GEMS eğitim modelini, yani yaparak yaşayarak öğrenme modelini hayata geçirmekti ve bu konuda da başarılı oldular. 

“BİLİM OKULLARI HAYALİ VE TRİBÜNLERE OYNAYAN BİR ÇALIŞMA PEŞİNDE DEĞİLDİR”

Öğrencilerin İngiltere’de aldıkları İngilizce eğitimi hakkında Okul yöneticileri şu bilgileri verdi; “ Bilim Çocukları her gün saat 09.00 ila 16.40 arası “British Council”a bağlı “Skola” okulunda eğitim ve öğretim gördüler. Hem eğitim hem de öğretim diyorum çünkü gerçekten hem teorik çalışmaların hem de pratik yani uygulama konusunda çok harika bir dönem geçirdi öğrencilerimiz. Bilim Çocukları Londra’daki ilk günlerinde British Council seviye tespit sınavına girdiler. Ne güzeldir ki bizlerin Bilim Okulları olarak okulda sene sonu vermiş olduğumuz sertifikalarımızdaki seviye ile uluslararasında da geçerliliği olan British Council sertifikalarındaki seviye aynıydı. İnanın bu başarıyı Bilim Çocukları sekiz aylık bir eğitimden sonra elde ettiler. Buradan şu sonuca da ulaşabiliriz; Bilim Okulları hayali ve tribünlere oynayan bir çalışma peşinde değildir ve hiçbir zaman da olmayacaktır. Dört temel beceriyi öne çıkaran her iki okulda da aynı başarıyı yakalamak; Bilim Okulları Ailesi olarak mutluluk verici,  gurur verici. Kandırmadan,  torpilden uzak olan British Council imzalı bir sertifikalarının olması elbette öğrencilerimizin olan özgüvenini daha da arttırdı. Bu alınan sertifikalar da bunun bir göstergesidir. Emin olabilirsiniz ki, Yabancı Dil ile elde ettiğimiz başarı diğer derslerimizde de çok üst seviyededir Bilim Kolejinde. İngiltere gezimizin en güzel taraflarından biri de ikamet ettiğimiz Londra’da BigBen, Tower Bridge of London, London Eye, Greenwich ve Hyde Park’ a gitmekti; Thames nehri üzerinde otobüsle gezmek çocuklarımız açısından müthiş bir beğeni topladı. Çocuklarımızın en çok ilgisini çeken de makinisti olmayan trene binmekti. Çocuklarımız yeni bir kültürü tanıdıkları kendilerini başka bir dilde ifade edebildikleri için, Skola’da; Rusya’dan, İtalya’dan ve Fransa’dan yeni arkadaşlar edindikleri için çok mutlu oldular. BİLİM OKULLARI olarak bizi yurtdışında davranışlarıyla, başarılarıyla, kibarlıklarıyla gururlandıran, Skola ekibinin de bunlardan dolayı tebrik ettiği öğrencilerimize bizler de teşekkür ediyoruz”  diye bilgiler verdiler.


Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2016, 11:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128