Bilim Kolejinde Çanakkale Ruhu

Bolu’nun ileriye yönelik eğitim ve öğretimde yeni bir soluğu olan Bolu Bilim Koleji, öğretmen, öğrenci ve velileri bir daha dönmemek üzere gidenlerin, tarihin yazdığı en gerçek en şerefli kahramanları yad etmek için Çanakkale şehitlerini hatırlamak üzere okulun gösteri salonunda bir araya gelerek Çanakkale’yi ve şehitleri anma programı düzenlendi.

 Bilim Kolejinde Çanakkale Ruhu

Haber: Semih BAYKAL
Çanakkale'de yüz yıl önce, çok değil yüz yıl önce binlerce vatan evladı, bu vatanın bedelini ödemek üzere Çanakkale'ye çağrılmıştır. Çanakkale'yi, Çanakkale yapan gelenler değil..! Çanakkale'yi Çanakkale yapan, gelenleri karşılayan asil ruhtur. O öyle bir ruhtur ki, çelik, barut; inancın, imanın ve azmin karşısında yenik düşmüştür. O öyle bir ruhtur ki çocuklar, ben esir yaşamaktansa, özgür ölmeyi yeğlerim diyen insanların ruhudur.

 Giriş konuşmasını yapan Bilim Koleji Türkçe Öğretmeni Serap ÖZPELİT Bu Memleket Bizim adlı şiirlerini okumaları üzerine 1/A sınıf öğrencilerini sahneye davet etti. Şiirlerini okuyan öğrenciler sonrasında günün anlam ve önemini yapması için Bilim Koleji Sosyal Bilgiler öğretmeni Janset KAVAKLI kürsüye geldi. Sonrasında Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencileri 'Kınalı Hasan' tiyatro gösterilerini sergilediler.

Okulumuz müzik öğretmeni Tuğçe ÇETİN'in hazırlamış olduğu koro gösterisi ardından okulumuzun öğrencilerinin hazırlanmış olduğu 'Hey 15'li' piyesiyle izleyiciler baş başa bırakıldı.

 VELİLER GÖZYAŞINI TUTAMADI

Program kapanışında öğrencilerimiz ellerinde bayraklarla salona girerek sırasıyla Malazgirt Şehitleri, Sakarya Şehitleri, Kıbrıs Şehitleri, Güneydoğu Şehitleri, Çanakkale Şehitleri ve Mustafa Kemal Atatürk'ün isimleri anarak Çanakkale Marşıyla gösteriyi sonlandırdılar. Program bitiminde misafirlerimize Çanakkale'deki askerlerimizin asker tayını (Hoşaf Suyu, Bulgur Pilavı) ikram edilerek programa ayrı bir güzellik kattı. Bolu'muzda henüz yeni bir okul olan Özel Bilim Koleji gelecekte kendisinden çok söz ettireceğe benziyor.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2015, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner124