Bilim Sanat Merkezi Bolu’da açılacak...

AK Parti Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü Türkiye genelinde bulunan yaklasık 70 ilde faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezi (BSM) Milli Eiğitim Bakanlığı tarafından ayrılan bütçe ve ödenek ile Bolu’ya açılacağını duyurdu.

Bilim Sanat Merkezi Bolu’da açılacak...
Haber: Kasım Şahin

Küpçü konu hakkında şunları söyledi; “Bilim ve sanat Merkezi ; Okul Öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak için kurulan merkezdir. Bilim Sanat Merkezleri; Yönetim Birimi, Sanat ve Spor etkinlikleri Birimi, Bilim Etkinlikleri Birimi, Destek Etkinlikleri Birimi, Araştırma İzleme, Geliştirme ve Dökümantasyon Birimi, Rehberlik ve Psikolojik Birimi ve okul Öncesi Birimlerden oluşmaktadır. İl Milli Eğitim müdürlüğümüz ile birlikte Stratejik planlamada yatırım proğramına aldığımız Bilim ve Sanat Merkezi Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. Böylelikle 70 ilde faaliyet gösteren Bilim ve Sanat Merkezi Bolu merkezime kazandırmış bulunmaktayız. Artık yetenek sahibi çocuklarımız kendilerini daha elverişli imkanlar nezdinde geliştirerek Bolu’muza katkı sağlayacağını düşünüyorum. Bolu’muza kazandırdığımız Bilim ve Sanat Merkezi hayırlı olmasını dilerim”

Güncelleme Tarihi: 17 Şubat 2015, 09:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
adem dereli
adem dereli - 6 yıl Önce

biraz omurgalı olun yahu siz söz verilip 7 yıldır yapmadığınız adliye sarayını yapın ilk önce ondan sonra karşımıza çıkın.

SIRADAKİ HABER

banner128