“Biliniz ki bizi yıldıramazsınız”

Önceki gün İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’e karşı düzenlenen protesto gösterisinde polisin biber gazı kullanmasına Eğitim Sen Bolu şube Başkanı Erkan Korkmaz tepki gösterdi. Korkmaz; “Bolu Milli Eğitim Müdürünün gerici ve faşist uygulamalarını protesto etmek üzere toplanan kitleye orantısız güç kullanan emniyet görevlilerini ve emri verenleri kınıyoruz” dedi.

“Biliniz ki bizi yıldıramazsınız”

Haber: Semih BAYKAL

Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında Başkan Korkmaz; “ Önceki gün Bolu Milli Eğitim Müdürünün gerici ve faşist uygulamalarını protesto etmek üzere toplanan kitleye orantısız güç kullanan emniyet görevlilerini ve emri verenleri kınıyoruz.  Başta Köy Enstitülü Koca Çınarlar olmak üzere, basın emekçileri, il milletvekili Tanju Özcan ve onlarca cumhuriyetçi sıkılan gazdan ötürü fenalaşarak hastanelere kaldırılmıştır. Bazı arkadaşlarımızın, üyelerimizin vücutlarında yanıklar oluşmuştur” dedi.

“VALİYİ BOLU HALKINDAN ÖZÜR DİLEMEYE DAVET EDİYORUZ”

Açıklamasının devamında Korkmaz; “ Polisin bu sert müdahale emrini Vali Baruş’dan alması ise olayın boyutlarını daha da büyütmektedir. Canlı bombaların kol gezdiği bu ülkede, şiddeti önleyemeyen emniyet güçlerinin, tamamen anayasal haklarını kullanan masum kitleye orantısız güç kullanması düşündürücüdür. Bu bağlamda, emniyet güçlerini, emri veren valiyi Bolu halkından özür dilemeye davet ediyoruz” dedi.

“İNSANCA YAŞAM TALEBİMİZ VE MÜCADELEMİZ BİTMEYECEKTİR”

Son olarak Korkmaz; “İl Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğunu işgal eden, sendikamızın verdiği hukuk mücadelesi sonucu kamuyu zarara uğratmaktan 5 ay hapis cezası almış, devam eden benzer davalardan yargılanan bu şahsın artık o koltukta oturması Bolu Milli Eğitim camiası açısından çok kötü neticeler doğuracaktır. Müdahaleden etkilenen CHP Milletvekili Sayın Tanju Özcan'ı, basın emekçilerini, üyelerimizi ve protestocuları hastanede ziyaret ettik, kendilerine geçmiş olsun dileklerimizi tekrar iletiyoruz. Bilinsin isteriz ki bizi yıldıramazsınız. Bu topraklarda bizler var oldukça laik, bilimsel, kamusal eğitim ve insanca yaşam talebimiz ve mücadelemiz bitmeyecektir” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2016, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER