Bilişim havuzunda Bolu’da var

 İzmit Genç İşadamları Derneği (İZGİAD) tarafından başlatılacak “Bilişim Sektörü İçin İnovasyona Dayalı Bölgesel Gelişim Stratejisi “ adlı projeye Bolu’da ki bileşim sektörü temsilcileri...

Bilişim havuzunda Bolu’da var

 İzmit Genç İşadamları Derneği (İZGİAD) tarafından başlatılacak “Bilişim Sektörü İçin İnovasyona Dayalı Bölgesel Gelişim Stratejisi “ adlı projeye Bolu’da ki bileşim sektörü temsilcileri de katılacak.

 

İzmit Genç İşadamları Derneği (İZGİAD), Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) mali desteğiyle, “Bilişim Sektörü İçin İnovasyona Dayalı Bölgesel Gelişim Stratejisi “ adlı projeyi başlatıyor. MARKA’nın 2011 yılı Doğrudan Faaliyet Desteği programı kapsamında, MARKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Sakarya Valisi Mustafa Büyük’ün de katıldığı imza töreni ile başlayan projede, bilişim sektörünün mevcut durumun analizi ve geleceğe yönelik stratejilerinin belirlenmesi hedefleniyor.

BİLİŞİM VADİSİ

İZGİAD Başkanı Nurhayat Güldüren, başta bilişim sektöründe faaliyet gösteren üyeleri ve MARKA’nın görev alanındaki Sakarya, Bolu, Düzce ve Yalova’daki bilişim sektörü temsilcilerinin de katılacağı projenin Bilişim Vadisi’nin Kocaeli’de kurulması aşamasında sektörün yol haritasını belirlemede önemli bir çalışma olacağını ifade etti.

ANKET YAPILACAK
Bilişim sektöründe faaliyet gösteren bölgemizdeki firmaların önce genel durumu yüz yüze ziyaretler ve yapılacak anketlerle belirlenecek. Analizde öne çıkacak sonuçlar, düzenlenecek GZTF Çalıştayı’nda tartışılacak. 3 aylık bir çalışmayla gerçekleştirilecek projede M. Aydın Saraç proje koordinatörü, Ahmet Şen ve Yusuf Koçak akademik danışman, Süleyman Durak ise çalıştay kolaylaştırıcısı olarak görev aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124