Binlerce kişiye kısıtlama cezası

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması ile ilgili haftalık bilançoyu açıkladı.

Binlerce kişiye kısıtlama cezası

Haber: N. Halid Altundal

İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz haftanın sokağa çıkma kısıtlaması bilançosu açıklandı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, yeni süreçte ülke genelinde hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasının 21.00-05.00 saatleri arasında devam ettiği, hafta sonlarında ise düşük ve orta risk grubunda yer alan illerde sokağa çıkma kısıtlamasının, hafta içinde olduğu gibi 21.00-05.00 saatleri arasında, yüksek ve çok yüksek risk grubundaki illerde ise cuma 21.00-cumartesi 05.00 saatleri arasıyla cumartesi 21.00'den başlayıp pazar gününün tamamını kapsayıp pazartesi günü saat 05.00'te bitecek şekilde uygulandığı hatırlatıldı.

8-15 Mart tarihleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 25 bin 372 kişiye adli ya da idari işlemin uygulandığı belirtilen açıklamada, "Salgınla mücadelemiz sona erip, tam normalleşme sürecine geçinceye kadar temizlik, maske ve mesafe olmak üzere diğer kurallara uymayı sürdürmeliyiz. Aziz milletimize bu süreçte göstermiş olduğu sabır, fedakarlık ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124