Bir Annenin Feryadı...

Bolu’da iki çocuk annesinin İzzet Baysal Anıtının önündeki feryadı yürekleri dağladı. Oğlu tarafından kandırılarak çekilen kredinin ödenmemesi nedeniyle basından kalan maaşının ödenmediğini, ayladır ev kirasını ödeyemediğini, kızının sağlık durumunun iyi olmadığından yoksulluk nedeniyle tedavisini bile yaptırmadığını belirterek İzzet Baysal Anıtı önünde gözyaşı döktü. Ellerine havaya açarak gözyaşı döken Nazmiye Kocaman, “Oğlum yüzünden perişan olduk. Onun yüzünden maaşıma bile e koydular. Kızımla birlikte perişan oldum. Bana ne olursunuz yardım” edin diyerek feryat etmesine vatandaşlarda dayanamadı. Olay el koyan Bolu Valiliği feryat edip gözyaşı döken anneye Aile ve Soysal Politikalar İl Müdürlüğünden görevli personel gönderdi. Olay yerine gelen bayan memur ve Asayiş ekipleri talihsiz kadına yardım etmek için Valiliğe götürdü. Bu sırada annesinin durumun öğrenin kızının ise anıt önünde annesine sarılması yürekleri dağladı.

Bir Annenin Feryadı...

ÖZEL HABER: Kasım ŞAHİN

Bir annenin feryadı olayı önceki gün İzzet Baysal Caddesi İzzet Baysal Heykelinin merdivenlerinde meydana geldi. Gözyaşları içersinde ağıtlar yakan ve isminin Nazmiye Kocaman olduğunu öğrendiğimiz talihsiz anne başından geçenleri Bolu Olay Gazetesi’ne anlattı. TIR şoförlüğü yapan oğlunun kendisi adına 12 bin lira kredi çektiğini ve kredinin ödenmemesi yüzünden babasından aldığı maaşın kesildiğini belirten Kocaman, “Bana birilerinin yardım etmesini istiyorum. Benim derdimden ancak Müge Anlı, anlar. Oğlum yüzünden kızımla beraber sefil olduk. Babamdan aldığım 400 TL’ye bile el koydular. Evimizin kirasını bile ödeyemiyorum. Kızım çok hasta onu bile tedavi ettiremiyorum. Ne olursunuz bana birisi yardım etsin” diyerek anıtı önünde gözyaşları arasında feryat etmesi yoldan geçen herkesin adeta yüreklerini dağladı.

Annenin feryadının duyulması üzerine gözü yaşlı annenin imdadına önce Asayiş Ekipleri daha sonra da Bolu Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden görevli bayan memurlar yetişti. Kısa süre anneyle konuşan görevli bayan memur, asayiş ekiplerinin yardımıyla müdürlüğü gittiler. Burada annenin sorunlarını dinleyen yetkililer Nazmiye Kocaman’a destek sözü verdiler.


Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2015, 17:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mükerrem Yücel
Mükerrem Yücel - 6 yıl Önce

4 gun önce kızı dovup evden kovmus eli yüzü mosmordu kadını aylardır kendi evine sokmazken şimdi ne olmuş kadın kızı yanına gelince sürekli kızının suçlaması nedeniyle bu hallere geldi civil civil kadın ne hâle gelmiş yazıklar olsun o kıza

SIRADAKİ HABER

banner128