Bir garip uyuşturucu davası “Bağımlıyım” diye yemin etti

Bolu'da Haziran ayında bir parkın tuvaletinde sentetik uyuşturucu bonzai satışı yaparken suç üstü yakalandığı iddia edilen Hasan C. Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı davada defalarca yemin ederek “satıcı değil, içiciyim” dedi.

Bir garip uyuşturucu davası “Bağımlıyım” diye yemin etti
HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da geçtiğimiz Haziran ayında Alpağutbey Parkı'nda sentetik uyuşturucu bonzai içerken polis ekipleri tarafından yakalanan ve gözaltına alınarak ifadeleri alınan H.Y., A.Z. ve S.T. kullandıkları uyuşturucu maddeyi  Atatürk Orman Parkı'ndaki Hasan C.'den aldıklarını söylediler. Uyuşturucu madde kullanan şahısların verdikleri ifade üzerine Sağlık Mahallesi’nde bulunan Atatürk Orman Parkı’na giden polis ekipleri Hasan  C.’yi parkın tuvaletinde başka bir kişiye uyuşturucu madde satarken yakaladı. Gözaltına alınarak çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan Hasan C.’nin 'uyuşturucu ticareti yapmak' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk duruşmasına çıkan ve gözyaşları içinde savunma yapan Hasan C. hakkındaki suçlamaları reddetti. 6 yıldır uyuşturucu madde kullandığını ama kimseye satmadığını söyleyen Hasan C. İfadesinde şunları söyledi:
“Bugüne kadar kimseye uyuşturucu madde satmadım. Sadece kendim içmek için temin ediyorum. Uyuşturucu maddeyi benden aldıklarını söyleyen kişileri tanıyorum fakat neden maddeyi benden aldıklarını söylediler bilmiyorum.”
Ankara Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda kendisinden alınan kan ve kıl örneklerinde uyuşturucu maddeye rastlanmadığının belirtildiğini söyleyen mahkeme heyetine karşı,raporu kabul etmediğini söyleyen Hasan C., “yemin ediyorum ben uyuşturucu bağımlısıyım. 6 yıldır kullanıyorum. Defalarca polisler tarafından uyuşturucu madde kullanırken yakalandım. Ama nasıl benim kanımda çıkmıyor anlayamıyorum” dedi.

Hasan C.’nin savunmasının ardından tanık olarak dinlenen H.Y., S.T. ve A.Z. mahkemede verdikleri ifadelerinde uyuşturucu maddeyi Düzce’den aldıklarını ve olay günü çok fazla madde kullandıkları için ne ifade verdiklerini hatırlamadıklarını söylediler.

Mahkeme heyeti,  delil durumu nedeniyle Hasan C.nin tutukluluk halinin devamına ve tanık olarak dinlenen H.Y., S.T. ve A.Z.’nin olay günü Düzce'ye gidip gitmediklerinin cep telefonu sinyalinden belirlenmesine karar verdi.

Bir sonraki duruşma 13 Aralık 2016 tarihine ertelendi.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2016, 10:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128